Villamos hálózat probléma

Indította Sireyya, 2011. január 27., 13:57:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Gondolom ez az egypólusú kapcsolóra gondolsz. Megszakítani mindenképpen meg kellene (teljesen).
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Bende Sándor

igen egypolusu kapcsolora gondolok aminél nemvolt led anál ellenöriztem és az L' hez kötöttem a fázist azok jokis lettek de amiben ledisvab azok nem+ami váltokapcsolo nemtudom végülis holkéne lenniük a vezetékeknek mert fámértem a kapcsolora fázisceruzával.Hát otis mindenhol volt aztán fázis az pl az egyik az ebédlöi váltonál az ajtofelülinél ahol két csavarvan ott a baloldalinál volt a fázis szembe vele az egynél semmi másikoldalt az ugyanez de forditva.Nemlátok bele hogy jolvan-e bekötve de biztos valami véget van fázis a lámpán igaz nemolyan eröségben de mindjárt rámérek

Bende Sándor

Na rámértem és igen van áram 0,45 v ot mértem lekapcsolt állapotban ezt egy somogyi mas 830 as multiméterel mértem váltoáram állásban a 600ra tekerve ugye mert utána a 200 as skála van ezmeg keveseb mint a feszültség amit mérni szeretnénk.

nova

0,45 az nem sok :)

AC állásban mértél?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Bende Sándor

természetesen ,hogy ac álásban a dc  egyenáram azzal váltot nemlehet mérni :)

Bende Sándor

De mégis elég az a 0.45,hogy a ledes lámpa világitson.Mi ez ha nem energia takarékos égö.Majd ha jönek az ujjab energia takarékos égök az urános égök akkor tényleg alacsony lessz a villanyszámlánk, más kérdés egy idö után mi is kicsit zölden világitunk majd. :)))

Novill

Ez a kapcsoló valószínûleg egy prodax termék melybe led biztosítja kapcsoló megvilágítását kikapcsolt állapotba. Izzón keresztül visszajön a nulla és a kis leden keresztül csatlakozik a fázishoz és ilyenkor annyi áram tud folyni, hogy világít.
Próbáld kipattintani a kis ledet ami a két csatlakozóra csatlakozik rá.

Bende Sándor

Létezik olyan ledes kapcsolo aminél ezmár megoldodott az az nemad át?

Novill

Bármelyik kapcsoló, amelyik nem elvilágítós az nem ad át, vagyis teljesen megszakítja az áramkört.  A gyakorlat az, hogy a 230 V-os ágat szakítjuk meg, nem pedig a 12 V-os hálózatot. Mert a tápegység is fogyaszt, ezért nem szokás és nem célszerû a 12 V-os ágat megszakítani. A hiba lehetõség is nagyobb ha 12 V-ot szakítjuk meg.

Bende Sándor

ö ö most nemértem a válaszod csak aztirtam csinálok egy kis maketet kapcsolokbol a váltokapcsolást imitálva,hogy a jelenlegi bekötés szerint létezik-e,hogy átad esetleg ha igen a vezetékek átvariálásával megszünik-e ha átad ugyis a kapcsolo akkor valoszinü a bekötésel van a gond.Jellenleg még akiket megkérdeztem vilanyszerelökse tudták megmondani hogylehet,hogy van ott fázis lekapcsolt álapotban és nem nemtud áthuzni a nulán mert ugyis mértem,hogy nincsen benne égö.Igy biztos nem huzhatot átt.Egyenlöre passz demár kezdem feladni csak reménykedni tudok megoldodik a gond valaki rájön akinek ugyanez a problémája,hogy ezt kell csinálni és jolessz.