"Csoport" Fí

Indította Lybra-Systems, 2011. szeptember 19., 21:10:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Lybra-Systems

Igen, valóban. Sõt még rengeteg "filléres" dologgal lehetne kiegészíteni egy elosztót. De itt annyira abszurd volt a helyzet, hogy ha nem lenne ilyen a gazdasági helyzet, be sem vállaltam volna. Gyakorlatilag kaptam egy kupac portékát, egy szöveges leírást, egy okos tervezõi véleményt, és egy másfél napos határidõt.

Se megnevezéseket, se semmit nem tudtam. És éppen az a kedves megrendelõ kezdett kekeckedni, aki lehúzatná a 25 forintos figyelmeztetõ matricát is, ha nem lenne kötelezõ.

Gyurmaúr(fi-relé)

Az örökzöld téma, mégpedig, hogy melyik van, volt elõbb; a tyúk, vagy a tojás, azaz (al)fõkismegszakító és utána a Fi-relé, vagy fordítva. Ami engem illet, én is jobbszeretem az elsõ megoldást, csak azzal az a gáz, hogy mivel ugye a Fi-relének van egy 0-ás kapcsa is, tehát, ha a -különösen 3 fázisos hálózat esetén- egy 3 fázisos fésûssín esetében igen nehézkes megoldani azt, hogy a sorban elsõ helyre a 3 db 1 fázisos (al)fõkismegszakító, majd azzal sínes összeköttetésben a Fi, majd azzal megincsak sínes összeköttetésben a mögötte elhelyezkedõ kismegszakítók, egyéb sorolható cuccok legyenek, nem?! Persze, sokan mondhatjátok, hogy az (al)fõkismegszakítókat lehet vezetékkel is összekötni a Fi betáp kapcsaihoz és akkor onnantól indítani a fésûssínt, a 0-ás vezetéket pedig önállóan bekötni, majd az elmenõ 0-át szintén önállóan rákötni a 0 sínre, mely ugye -a PE sínnel egyetemben- ma már kötelezõ tartozéka minden (valamire való) elosztószekrénynek, doboznak. Doboz alatt pl. az FK.A szerû képzõdményeket értem, melyeket én személy szerint már vagy 10 éve számûztem az életembõl. Persze, a legideálisabb az (lenne), ha egy helyiségben, ahol mondjuk van 10-12 áramkör,akkor amennyiben egyik ott mûködtetett készülékben elbõdûl a majom, akkor nnak az Á.K-nak a védelmét szolgáló kisemgszakító és nem a helyiséget tápláló (al) fõbizti csap le. Nyilván, amennyiben föld-fáziszárlat történik, akkor bizony a Fi fog lecsapni, tehát az egész helyiség elsötétûl, elnémúl...  :'(