"új" MSZ HD 60364-6:2017

Indította S/K, 2017. augusztus 11., 20:47:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

S/K

Üdv!
Fontosabb változás történt a szabványban? Valaki átolvasta már? Jövőhéten tervezem megvenni, ha érdemes.

Sztrogoff

Az ugyanaz, mint a 2016-os, egyetlen dolgot kivéve, az A11-es módosítást, amiben viszont nincsen semmi hasznos, értelmes, releváns, stb - ha valaki Magyarországon akarja használni aa szabványt. Illetve még egyet, hogy ez meg magyar nyelvű lett.
A 2016-os kiadásról ebben Angol nyelvű szabvány hatályos ?? - Villanyszerelő Szakmai Fórum pár szót mondtam.
Mindazonáltal már csak a jegyzőkönyvekben a hivatkozások átírása miatt is csak-csak fel kell dolgoznia mindenkinek, gondolom én.

S/K

Voltam a drága "nyomtatósnál."  (gépbe rákeres, kattint, nyomtat, pecsétel)
Megvásároltam.  A SZÍNEST. Már ilyen is van.
Ha valakinek meg van, akkor tudja miért írtam nagy betűkkel a színest.
S Z Í N E S !
Nem is tudom leírni mi található benne annyira káprázik a szemem a színektől!
Miért színes?
Azért mert a földelő ellenállásának mérésénél az ábrában zöld/sárga színű a PE vezető és az pirossal be van karikázva. Másik képen szintén a PE vezető zöld/sárga. Ennyi.

Adatlapminták. Nagyszerűek!

Következő felülvizsgálatot a tervező javasolja.

A kész dokumentációt alá kell írni:
- tervező1
- tervező2
- kivitelező
- felülvizsgáló

Vittem a tervezőhöz hivatkozva erre a mintára. Annyit mondott: nem tudja mi van benne leírva, nem írja alá. Elolvasni meg nem fogja.

Valaki csinált már ilyen újfajta jegyzőkönyvet?


Fecó

Még a régebbi MSZ HD 60364-6:2007 szabványban is voltak mellékletek, amik a jegyzőkönyvhöz adtak formai útbaigazítást. Abban viszont a nemzeti feltételeknél szerepelt, hogy nem kell ezeket használni (talán F, G, H) hanem helyette a felülvizsgálói jegyzetben is meglévő saját, egyszerűsített nyomtatványi formát. A mostani kiadásban van ilyen "könnyítés"?

S/K

Igen. Mintának vannak feltüntetve, pontosabban ahogy fogalmazva van:
" A melléklet a villamos berendezések ellenőrzéséről készülő dokumentációkhoz nyújt javaslatokat. A nemzeti bizottságok átvehetik a tartalmat, hozzáigazítva a nemzeti feltételekhez és gyakorlathoz."

Sztrogoff

Én azt nem értem, hogy azt írja a ZB mellékletben:
Az E, F és G mellékletet felváltják a módosított nemzeti mellékletek, előírt minimális tartalommal.
De ilyeneket meg nem látok.

Fecó

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2017. december 11., 14:23:30 DÉLUTÁN
Én azt nem értem, hogy azt írja a ZB mellékletben:
Az E, F és G mellékletet felváltják a módosított nemzeti mellékletek, előírt minimális tartalommal.
De ilyeneket meg nem látok.
Elviekben akkor nem kell használni a szabvány jelzett mellékleteit a továbbiakban sem, marad a "régi" jól ismert forma.

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről


S/K

A G1. táblázatot valószínű hogy nem sokan használják.
"Áramkör adataihoz" a következőket kell vizsgálni:
1. áramkör száma
2. áramkör leírása
Túláramvédelmi eszköz:
3. szabványszám
4. típus
5. névleges érték (A)
6. megszakító képesség (kA)
  Vezető adatai:
7. szerelési mód
8. aktív (mm2)
9. védővezető (mm2)
  Folytonosság:
10. R1+R2 (ohm)
11. R2 (ohm)
  Szig.ellenállás:
12. L-L (Mohm)
13. L-E (Mohm)
....
ezek után lehet írni a hurokellenállás értéket és az AVK vizsgálatokat.

Fecó

Biztosan nem sokan, most beszéltünk róla hogy nem is kell, hiszen felváltják a módosított nemzeti mellékletek, minimális tartalommal.