Napenergia hasznosítás képekben

Indította nova, 2012. május 19., 13:11:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Gondoltam lehetne egy ilyen téma is a fórumon. Úgy gondolom, hogy a napenergia hasznosításra használt napelemeknek is megvan a maguk szépsége, így lehetne itt egy kis képgyûjtemény a napenergia  hasznosításról. Mivel úgy néz ki, hogy a jövõben egyre jobban elterjednek ezek a rendszerek nem árt felkészülni a látványra. :)
Természetesen nem csak kizárólag a napelemekre gondolok. Családi házakra és ipari létesítményekre telepített rendszerek, stb.

Kezdem is a sort.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Hali!
A 2.,3., és 4. szerintem nem fotovoltaikus (napelemes) erõmû, hanem sima termikus-gõzturbinás, ezeknél a nap koncentrált hõsugárzását hasznosítják és tükröket számítógépes vezérléssel forgatják a torony tetején lévõ gõzkazánra, mint gyújtópontra. ;)

czapi


nova

Idézetet írta: nyaki Dátum 2012. május 19., 21:50:13 DÉLUTÁN
A 2.,3., és 4. szerintem nem fotovoltaikus (napelemes) erõmû, hanem sima termikus-gõzturbinás

Ebben igazad van, viszont pont ezért adtam a téma címének a Napenergia hasznosítás képekben hiszen ezek is a nap energiáját hasznosítják, csak a "sima" módon. Az energia tárolását viszont ezekben a tornyokban úgy tudom, hogy só használatával megoldották, amíg nem jön a következõ nap.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

mikerulz

Nem tudom mennyire illik bele ebbe a topicba de egy viszonylag rövid video a barkácsolni vágyóknak:
http://energiaoldal.hu/napkollektor-epitese-hazilag-pet-palackokbol-video/

nova

Nem néztem meg a videót, de hasonló mint a sörkollektor.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!