Fi relé bekötés helyes?

Indította mda871, 2017. november 17., 16:14:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mda871

Én értem hogy válaszd szét de te mondtad hogy a mérőn nem viszün át pen vezetéket.Akkor ez az állításod nem igaz mert nekem kell a mérő után szétválasztani.Amúgy tanuló villanyszerelő kb Fél éve.Miért?

980POWER

Idéztanuló villanyszerelő kb Fél éve

Ennek én külön örülök! Nem engedsz belőle, csak azért is meg akarod érteni, érdekel a dolog, nem csak tanulod, mert kell. :)

Igazából a PEN-t azért nem volt szabad a mérő kapcsain átvinni mert, ha a mérőt cserélték, a PEN meg lett szakítva. (Nekem ezt mondták) ezt úgy oldottuk meg, hogy a bejövő PEN belement egy fővezetéksorkapocsba vagy egy leágazósorkapocsba  majd innét ment tovább a lakáselosztóba, de a sorkapocsból még egy 2,5mm2 MKH vezeték ment a mérő egyik N sorkapcsába, a másik üresen maradt. A lakáselosztó PE sorkapcsába vagy másnéven PE sinébe ment a PEN (kék), mellé ment a földelő vezeték (zöld/sárga) mellőle ment a N (kék) a Fi-relébe. illetve ide mentek a védővezetékei az egyes áramköröknek. Ezt tavaly augusztus 1-től már nem így csináljuk.
( kiegészítő kérdés: Most már tudod, mi a különbség a földelő vezeték és a védővezeték közt?)
Most én kérdezek, ha szabad: Mi a PEN?

JUVILL


Én olyat nem írtam, hogy a mérőn nem visszük.
De már írták itt a kollégák, hogy a mérő nem a te területed. Azzal ne foglalkozz!
Azt írtam, az ÁVK-nem visszük át, ez előtt kell szétválasztani!

Neked a mérőből jön két vezetek. Egy fázis és egy PEN.
A PEN vezetőt, mikor megérkezik A MÉRŐTŐL, az ELOSZTÓBA, az elosztóba érkezés után választod szét.
Nulla (N) és (PE) védővezetőre
Csak a nullát viszed át az ÁVK-n, a PE vezetőt a PE sínen fogadod.
De azt hiszem már sokat leírtuk, és lerajzoltuk.
Ha tanuló vagy, akkor itt sokat tanulhatsz, és sokan segítenek.
Csak kollégák által feltett a rajz szerint csináld!
Ha nem érted, kérdezz! Vagy hívj egy villamos szakit, aki remélhetően tisztában van ezekkel a bekötésekkel.

mda871

Akkor félre értettem itt volt a baj de most már értem.Ha nem értem félre most 1 nap utánajárást megúsztam volna.Tanuló de nekem gyakorlatra lenne szükségem mert elmélet oké hogy kell de nem tudom ki foglalkoztatna tanulót.A másik akikkel beszéltem szakemberekkel ugy beszelnek hogy embertelen válaszokat kapok.Hivok szakembert azt mondja meg tudod te is csinálni vagy most nem érek rá meg majd valamikor valaki fel se veszi.Én meg örülnék ha megtanulnám ők meg bele...nak tisztelet a kivételnek az egészbe.

bambi

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2017. november 20., 19:49:09 DÉLUTÁN

Én olyat nem írtam, hogy a mérőn nem visszük.
De már írták itt a kollégák, hogy a mérő nem a te területed. Azzal ne foglalkozz!
Azt írtam, az ÁVK-nem visszük át, ez előtt kell szétválasztani!

Neked a mérőből jön két vezetek. Egy fázis és egy PEN.
A PEN vezetőt, mikor megérkezik A MÉRŐTŐL, az ELOSZTÓBA, az elosztóba érkezés után választod szét.
Nulla (N) és (PE) védővezetőre
Csak a nullát viszed át az ÁVK-n, a PE vezetőt a PE sínen fogadod.
De azt hiszem már sokat leírtuk, és lerajzoltuk.

Ez panelnél nem biztos, hogy így van. Ugyanis nem a mérő a csatlakozási pont. De akkor 3 vezetéknek kell belépnie a lakás elosztójába. Családi házaknál úgy van, ahogyan írtad. (Kivéve a régieket)
Ha tanuló vagy, akkor itt sokat tanulhatsz, és sokan segítenek.
Csak kollégák által feltett a rajz szerint csináld!
Ha nem érted, kérdezz! Vagy hívj egy villamos szakit, aki remélhetően tisztában van ezekkel a bekötésekkel.

mda871

Meglett csinálva a kék vezeték pe sínre onnan ávk ba ebből nulla sínre.2 vezeték jön be de nem pen mert nincs 10mm2 es.Azt mondták nulla de nem jön be föld vezeték.Ezért zavar össze nem pen akkor hol a föld vezeték.Ha pen akkor nincs 10mm2 és sárga zöld jelzés esetleg rajta.Ilyen lett...

Üzenet összefûzve: 2017. november 25., 22:07:26 DÉLUTÁN


Petyus

Mi az a fekete vezeték a nulla sínen?

mda871

Mondjuk a nulla?A szín nem igazán szabványos,de a funkciója ugyan az.

nyaki

Hány A-es kismegszakító van a villanyóra alatt?

mda871