Világítási áramkörök hibái

Indította Villanyreszelő, 2012. november 24., 22:19:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Van egy izzó foglalatom a ház sarkán 1000 éve.
Ebben a foglalatban az izzó kiég folyamatosan a cserét követően hetente.
Szétszedtem összeraktam,kontakt hiba nincs,feszültségesést,ingadozást nem tapasztaltam a hálózaton,betekertem olcsó tesco izzótól kezdve tungsramig mindent, de kiég.
Az izzó nincs kapcsolgatva,egy éjszakán keresztül világít,60W
A ház másik oldalán már majd 1 éve ugyanaz az izzó világít.
Másnál is találkoztam ilyen problémával,ja és a kapubejáratnál 120KV os távvezeték található az utcában. :)
Vélemény?

Üzenet összefûzve: 2012. november 25., 21:14:07 DÉLUTÁN

Nos senki? :)

nova

A hiba keresés mindig a legnehezebb feladat. :) Nem hiszem, hogy a nagyfesz kábel miatt lenne. Esetleg így láthatatlanban a gyengébb minőségű izzóra gondolnék, ha tényleg nincsen semmi hiba.
Esetleg a feszültség értéke megfelelő és állandó? Nem változik a nap folyamán? Kisebb településeknél előfordulhat, hogy változnak a villamos hálózaton a terhelési viszonyok é s ezáltal a feszültség szintek.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

Ugyanezzel a hibával találoztam nővéremék házánál.
De ott az a különbség hogy csak a fürdőszobában ég ki hamar bár a többi helységben energiatakarékos van.
Ott én is megnéztem mindent.Annyi hogy a feszültség az 237 V volt.
Ez nagy probléma?

Novill

A házban egy vagy három fázis jön be? A három fázis estén lehet nulla vezető kontakt hiba a terhelés függvényében. De az sem kizárt, hogy külső hálózati probléma van időlegesen.

petike199600

Az oszlopról 3 fázis + egy PEN jön be és az órától már 1fázis 1nulla és egy pe jön az elosztószekrényhez.
Egyébként a ház összes dugaljában 240voltot mértem.

Novill

Petike: az 1 fázis esetén a szabványos feszültségszint 230V, lefelé -7% felfelé +8% eltérés lehet. Az oszlopról lehetőség van 1 és 3 fázis csatlakoztatására. Így 3 fázis esetén jól írod a bejövetelt, de az elmenetelnél a PE védővezető nem a mérőtől jön, hanem az üzemi földelőtől. Sőt az áramszolgáltatók többsége nem is engedi meg a mérőn keresztüli PE vezetést.

petike199600

De úgy van itt hogy a 3 fázis bejön 3 késes biztosítóra a PEN pedig bejön egy aljztatféleségre.
Ott van külön választva a PE - és N a mérőhöz 3 vezeték megye az L N PE  és onnan ugyanez.
A hibára nem tudod mi lehet a megoldás?

nyaki

Petike jól mondja.
Egy időben tényleg a fogadódobozból kellett elágaztatni a PE vezetőt és keresztül is lehetett vinni az óradobozon, aztán később megtiltották az óradobozon keresztüli átvitelt, majd még később az lett ami most van, tehát se a fogadóba, se az óradobozban nem lehet védővezetőt be-átvinni....legalábbis az EON tiszántúli területén.
Valószínűleg egy régebbi bekötésről van nagybaszó. :)

Villanyreszelő

Nova: A feszültség szint 224V a dugaljakon,állandó szerintem,mivel a ház másik felén a nem kiégő izzó,is arról kap ellátást.
Gondolkoztam fénycsővilágításon,az talán nem annyira érzékeny az ingadozásra.
Novill: 1fázisú betáplálás 4 db guman táblára szerelt olvadóbetét az elosztó,a falban ilyen kátránypapírba húzott 1,5 aluminium
vető van,a vezetékcsatlakozásokat újra csupaszítottam,és bevagoztam.
Védővezető sehol nem fut,talán még földelő sincs, az utcában földkábel rendszer fut a nagyfesz vezeték miatt gondolom.
Erről üzemel a ház,és semmit nem tehetek a tulaj nem járul hozzá egy komolyabb szereléshez.
Szigetelési ellenállást mértem,folytonosságokat mértem,szobai dugalj hurokimpedancia 2.2 ohm elosztónál 1.5 ohm,gondolom ezen is,és a feszültségesésen is  látszódnak az elöregedett kábelek.
Szobai izzók nem villognak.
Petike: a földkábel fogadószekrénybe érkezik 3 fázis a ház falára,onnantól gondolom 1 fázis a fogyasztásmérőig.

petike199600