Dugaszoló aljzatok felfûzése

Indította Novill, 2012. június 07., 17:02:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

A felfûzés, láncolás elfogadható villanyszerelési mód konnektoroknál, lámpáknál?

Igen
22 (52.4%)
Nem
20 (47.6%)

Összes szavazó: 42

Fecó

A napokban éghetõ anyagú épületszerkezetek és szerelvényeik kapcsán is megosztottuk véleményeinket. Felmerült az MSZ EN 60598-1 szabvány, mely nekem nincs meg. Érdeklõdve figyeltem a "szabványismeret" rovatot, hátha felbukkannak olyan dolgok, melyet nem vettem figyelembe az elõzõ hozzászólásaimban. Úgy látom nem vagyok egyedül a "tudatlanságommal", egyenlõre kevés kolléga osztott meg idevonatkozó, kivitelezõket érintõ tudásanyagot. Kérem, aki birtokában van, feltétlen ismertessen pár lényeges dolgot belõle, amik kimaradtak. Köszönöm!

nova

Szerintem nyugodtan írd meg az adott szabvány részben, hogy mi érdekel és akinek van hozzáférése a szabványokhoz biztosan megválaszolja neked.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

egusztika

Idézetet írta: bizsera Dátum 2012. június 07., 20:38:21 DÉLUTÁN
Hi!
Korábban  volt egy esetem (hely: Közgazdasági egyetem):
Elindítottak egy  ák.-t az ablakok alatt a parapettben. Egy irodában az ablakok
két oldalán egy-egy da., három irodán keresztül.
A második irodában a titkárnõ megbotlott az elosztó zsinorjában és kirántotta
a falból a da.-t. A következõ irodában bekapcsolták az elektromos írógépet
ami egy laza bekötés miatt (az írógépen belül) elszenesedett csokin néhány mA
áram mellett kb.80V-os érintési fesz.jelent meg, amit korábban a földelés
elvitt. Miután az elõzõ szobában szétcsúszott a földelõ kötése, (a F és N az jobban meg volt húzva) így megrázta az írógép a hölgyet, aki orvoshoz ment.
Tehát a soros védõvezetõ TILOS!!!!!!!
Üdv:bizsera
Olvasgatva a fórumot, mint nem villanyszerelő, viszont műszaki vénával rendelkező úgy látom, hogy ide szabvány, oda szabvány az emberi felelőtlenséget, oda nem figyelést előtérbe kell helyezni, hogy ne a villanyszerelő  vigye el a balhét, miközben nem is ő a hunyó!

Üzenet összefûzve: 2013. március 10., 21:48:43 DÉLUTÁN

Idézetet írta: bizsera Dátum 2012. június 10., 20:40:11 DÉLUTÁN
Hi!
Ez kiderült a hozzászólásokból, de a kérdés még mindíg az, hogy a jkv.-ban mire hivatkozzunk?????? Mert nálam a kivitelezõ úgy nyilatkozott (szóban ), hogy ha szabvány nem tiltja õ nem javít és ( amit bajnak gondolok ) továbbra is így fogja csinálni, mert eddig is így csinálta és még nem volt belõle probléma (én voltam az elsõ aki ezt kifogásolta és ez neki kevés mint mackó sajtban a brummogás.....)
bizsera
Mint nem villanyszerelő teszem hozzá, addig jár a korsó ... Bejön a hibapont áramütés, piros nagy autó szirénával, aztán a szakértő, meg a bíróság dönt ... :(

nyaki

Bár igent adtam a szavazásra, de csakis feltételekkel, mely általam használt feltételeket, már korábban leírtam. ;)