Villanyszerelési probléma?

Indította Jacsi, 2013. május 20., 19:21:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Így van csak akkor leszek okosabb. Viszont rámértem a védőérintkező és a fűtéscső közötti részre és 3,5V volt mérhető köztük. EPH nincs.

adamka

Arra van ötlete valakinek, hogy mitől van az, hogy ha a hosszabbítómat bedugom, a kapcsoló lámpája halványan világít (nem is képes működtetni semmi elektromos eszközt). De ha egy másik konnektorba dugom át ugyan azt a hosszabbítót már "rendes" fénye van a kapcsolónak és működik gond nélkül minden eszköz.

980POWER

Az a "konnektor" szerintem hosszabbító nélkül sem alkalmas bármilyen készülék működtetésére, szerintem vezeték szakadás van és csak az indukált feszültségnek köszönhetően világít a lámpa, ha mégis működik róla valami, akkor nincs ötletem. :(

adamka

Köszi a segítséget. Amúgy igen, más, közvetlenül rádugott eszközzel sem létesít kapcsolatot. :)

faxelektro

Jó napot
              Adott egy nappali középen a mennyezeten egy három égős csillár dupla kapcsoló egyikkel egy égő a másik kapcsolóval két égő világit. A gond az hogy felújítás volt és a másik szobából is nyitottak egy bejáratot  majd festés beköltözés után jöttek hozzám,hogy csináljak valamit mert az új ajtótól a kapcsolóig mindig sötétben kell járkálni.Gondoltam,hogy a kapcsoló egyik érintkezőjét rövidre zárom és a csillárhoz szerelnék egy RF vevőt az új ajtóhoz meg egy távirányítót.Mikor az új ajtón jön kapcsolná a csillár egy égőjét a másik ajtónál meg a régi kapcsolóval a másik két égőt. Adjatok valamilyen jó tanácsot persze falverés nélkül és milyen RF cuccot vegyek, hogy ne legyen nagyon drága.
                                                                                       Köszönöm a segitséget

980POWER

Igazán érdekes, hogy amikor az új ajtót beépítették, nem tűnt fel, hogy nincs ott kapcsoló.  ;D  Vagy a munkálatok közben nem is volt sötét? Egy kastélyba rendszeresen járunk, hogy hol egy kat 5 kábelt, hol egy telefon, hol egy riasztó kábelt, kamerának kábelt kell behúzni, persze a legkisebb rombolással. ott egyszerű mert rengeteg cső megy fel a padlásra mindenhonnét így egyiken fel a másikon le és már célban is vagyunk. Én az RF cuccoknak nem vagyok a híve, én mindenképp vésnék. Ha bárki ilyen jellegű dologgal keres meg mindig megemlítem, hogy lődd át wifin! :)

Üzenet összefûzve: 2015. szeptember 20., 18:24:13 DÉLUTÁN

A Schneider és a Gewiss is gyárt olyan jel adót amit nem is kell dobozba rakni, csak fel kell ragasztani vagy csavarozni. http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=640387 esetleg a Conrádban lévőt nézd meg nem olyan veszélyesen drága, sőt olcsóbb mintha vezetékezve lenne és becsövezve.

faxelektro

Szomszédom panaszkodik,hogy nagyon nagy a villanyszámlája az utóbbi hónapokban.Azt mondja ki húzott mindent a dug aljakból,lekapcsolta minden világítást és mérő úgy is lassan működött.Aztán a lakáselosztó négy kismegszakítóját is lekapcsolta és akkor is lassan de működött a mérő.Mikor a mérőnél lekapcsolta a főbisztositékot akkor megált a mérő.Még nem néztem meg semmit mi lehet a gond.Egy régebbi típusú ház nincs olyan nagy fogyasztó.

nyaki

Ez a lassan forgás nagyon tág fogalom lehet.
Nyilván a mérőnek is van saját fogyasztása a feszültség tekercs miatt és ezt méri is a villanyóra. Persze ettől még lehet az elosztóig futó vezetékben szigetelési hiba is, de az is lehet, hogy még az elosztó előtt leágaztak róla és máshova is megy a mért vezeték, csak már nem emlékeznek rá.

coyote2

Sziasztok! Adott egy panzio, a folyoson az eloszto, 40A/300mA 3fazisu fi, a szobakban kiseloszto a ruhasszekrenyben elhekyezve 25A/ 30mA egyfazissal vedve. A dugalj ami a folyosn van fazis, fold rovidrrzarva nem old le a fi. A szobaban ugyanez a helyzet, a dugalj fold, fazis kozott a lampacska vilagit, ha a fit lekapcsolom a szobaban mindenhol van aram. Ilyenkor mi van? Ezt jeleztem a tulajnak, meg is nezte.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

Marton

Idézetet írta: coyote2 Dátum 2015. szeptember 28., 19:53:09 DÉLUTÁN
ha a fit lekapcsolom a szobaban mindenhol van aram. Ilyenkor mi van?
Szerintem a FI relé nincs is bekötve, csupán ott van díszként. Fel kellene tárni a bekötést, vezetékezést.