Terített szerelés

Indította petike199600, 2013. február 22., 16:27:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szirty

Helló petike199600!

Volt olyan megoldás, hogy az egymás mellett futó vezetékeket szigetelőszalaggal fogatták össze 5-10 cm-enként.
Meg olyan is, hogy a kész huzalozást ecsettel vékonyan, akkurátusan bekenték teljes hosszában pálmatex ragasztóval.

petike199600

Köszönöm a válaszokat!
Még ha valakinek jut valami jó ötlet az eszébe az nagyon jó lenne.

Villanyreszelő

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 22., 20:44:17 DÉLUTÁN
Köszönöm de visszatérve az eredeti kérdésemre van valami jó ötlete valakinek?
Nagyon idegesítő! >:( :-X :-\

Az egyengetés nem egyszerű feladat. :)
Lássuk csak a fémtechnikában hajlításra használnak hengerítő gépet,ezt lehet alkalmazni 2 csővel amit megfelelő távolságra el kell helyezni,és a közte futó anyag kisimul,vigyázva hogy össze ne nyomjuk a vezetőt.Továbbá mikor kábel dobokon,spulnikon tekergettünk menet menet mellé tekercselésnél is simult a vezető.

ELEKTOR-KALANDOR

Az erős töréseket a satus módszerrel próbáld ,az egyik végét befogod a satuba másakat a kezeddel feszesen tartod és közte csavarhúzó nyelével simítsd többször majd a már említett fogós módszert alkalmazd.

Marton

Petike!

Friss képeket nem tudok most adni terített huzalozott szerelésről.
Viszont régi szakkönyvekből kimásoltam idevonatkozó részeket.

petike199600

Marton!
Nagyon szépen köszönöm ezt a kettőd leírást még csak beleolvastam de már találtam egy hinát magamon mert én kombinált fogóval hajlítom a vezetéket nem pedig azzal a csőrössel.
Tudnál ajánlani valami jó fajta csőrös fogót?

Marton

Petike!
A fogót amit a másolatban látsz (gömbölyű fogó) az nem a terítt szerelésü vezeték hajlításához kell hanem a bekötő szem elkészítéséhez. A sarkok hajlításához a kombinált fogó is jó kell legyen ha van elég hely a hajlításnál, vagy kis laposfogó v. rádiós fogó. Gyakorlati tapasztalatokat nem tudok mondani mert ez egyáltalán nem a napi munka része. Nem is tudom miért tanítják még ezt, klasszikus értelemben szerintem senki sem szerel ilyen stílusban. Időigényes munka. Egyszerübb a vezetékcsatornás szerelés. Létjogosultsága csak pl. egy csillag-delta mágneskapcsolók főáramköri összekötésénél lehet (vagy hasonló esetnél), az is az érinkezők síkjában és nem a szerelőlemezen van.
Tankönyv is tartalmazza ezt a szerelési módot? A korában mellékelt szakkönyvi témából mi még a tananyag? Kötegelt szerelés, célhuzalozás(cikk-cakk huzalozás).

Papa

Petike!
A huzalegyengetés úgy a legegyszerűbb, ahogy Marton írta. Annak idején én is úgy csináltam. Azért a rántással vigyázz, mert egy vékonyabb vezeték akár el is szakadhat. Óvatosan húzd inkább többször. Ha kissé visszaengeded, akkor úgyis látod, hogy mennyire egyenesedett ki. A hajtogatásnál legjobb egy vékony laposfogó, vagy egy telefonos fogó. De megfelel egy jó kemény hüvelykujj köröm is :D
Én annak idején magából a vezetékből készítettem egy kengyelt, azzal fogattam össze, és a végén valamilyen lakkal rögzítettem. Ecsettel egyszerűen rákentem.
Sok türelem és kitartás kell az elején!

Gyurmaúr(fi-relé)

Hmm, de más világ is volt ez, amit -hála & köszi Marton kollégának- a citált PDF-ek idéztek. Épp ezért engedjétek meg egy kissé szentimentális embernek, mint amilyen én lennék, hogy citáljak én is egy tanulságos, érdekes olvasmányt, mely szintúgy az "ántivilág" egyik emblematikus AUTÓJÁT, a sokak (gyerek és felnőttkori) álmainak netovábbját kellő alázattal és részletességgel mutatja be,s melyről nekem mindig a PPP, azaz a Precizitás, Pontosság, Pedantéria ugrik be, mely anno az NSZK-t, mint a cikkben szereplő AUTÓ-t  -és még mennyi-mennyi más értéket, mint pl a villamosság területén fogalom AEG, Hensel, Bals, Siemens, Rittal, stb- gyártó országot naggyá, mindmáig a világ !4.! legnagyobb gazdaságává tette!  S mely PPP kísérjen el bennünket, vérbeli villanyászokat a mindennapokban, lett légyen a meló "csak" egy lámpatest felszerelése, vagy akár egy mezős kapcsoló berendezés és a hozzátartozó kábelrendszerek, egyéb szerelvények installálása.  ;D
Íme, a cikk:
Totalcar - Tesztek - A világ végéig