Terített szerelés

Indította petike199600, 2013. február 22., 16:27:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
A terített szereléssel kapcsolatban érdekelnének trükkök hogy hogyan lehet gyorsan és szépen dolgozni így.
Én a panelomon próbáltam már így szerelni de nagyon nehéznek tűnt mert vagy nem mentek szépen egymás mellett a vezetékek vagy
pedig elálltak a paneltől.
Szóval ilyenek ellen szeretnék valamit tenni de nem tudom mit,ha valakinek van valami jó ötlelete vagy tippje azt légyszíves ossza már meg velem mert hamarosan az iskolában is így szerelünk majd és nem akarok "kókány" munkát végezni.
Köszönöm szépen!

Könyves Kálmán

Csak tömör vezetékkel fog sikerülni, hajlékonnyal nem. Próbáld úgy elhelyezni a szerelvényeket, hogy a huzalozást elöre átgondolva a legcélszerübb legyen, ne legyenek keresztezések, áttekinthetö, követhetö legyen. Próbálj középröl indulni.
Aztán ha végeztél a sulival, beteheted a többi felesleges közé. Én húsz éve nem huzaloztam így kb. De ha valaki tud példát, ahol még használják, kíváncsian várom!

petike199600

Persze hogy tömörrel csinálom úgy hogy át legyenek gondolva.Nincs kereszteződés sem.
De valahogy mégsem sikerül szépen.A hajtogatással van a baj,meg az egymás mellé beillesztéssel.
Köszönöm szépen!

Könyves Kálmán

Mielőtt nekikezdenél, egyengesd ki a felhasznált vezetékeket. Én ha jól emlékszem ún. telefonos fogóval tudtam a legszebben dolgozni. Ami csőrös fogó, de a két egymással szemben lévő oldala lapos. (Mint két D) Ha a kanyarok hajlítását meg tudod viszonylag egyformára csinálni, és a vezetékeket is kiegyengetted, menni fognak egymás mellett. Kicsit gyakorold, és nem lesz baj vele!

(OFF egy kicsit, de megint ott tartunk, hogy mit is kellene oktatni és gyakorolni egy szakmunkásnak. Ha valaki 2-3 alkalommal összehuzaloz egy irányváltó kapcsolást vagy egy y-D kapcsolást, és meg is értette, nem hiszem hogy van értelme ezt erőltetni)

Marton

A tömör vezetéket úgy tudod kiegyengetni, hogy a vezeték egyik végét befogod pl.egy satuba vagy jobb ha egy talajközeli fix pontra. Letekered a vezetéket, lehetőleg minél hosszabbat (alkalmi kis munkánál sajnos csak "rövid" kell) azután egy fogóval megfogod a levágott végét és egy nagyot rántasz rajta. Ekkor elvileg némileg a keresztmetszet csökken de nem számontevő. Az így "kifeszített", mostmár egyenes vezetéket akkora darabokra szabod  a padlón amekkora nagyjából szükséges egy-egy szakaszhoz.
Anno mikor kapcsolószekrényeket szereltünk kötegelt huzalozássa, vezeték csatorna nélkül, így egyengettük a vezetéket. Igaz akkor egy egy feszített huzalhossz 20-30m is volt, azt lehetett húzni.

petike199600

Most csináltam egy képet erről a terített szerelésről ezt most csináltam de hát nagyon béna.Mit csináljak?Annyira idegesít. >:( >:(

Marton

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 22., 18:30:18 DÉLUTÁN
Mit csináljak?Annyira idegesít. >:( >:(

GYakorlat teszi a mestert. Tehát gyakorolni. Először is egyenes vezetékeket kell csinálni.
Ha lehet kerülendő az ilyen szerelvény mint a képen is lévő BKV nyomógomb, ez ehhez a szereléshez nem optimális. A gombot bekötés után össze kell szerelni, ezzel "sérül" a szép terítet huzal.

petike199600

Satuban egyengetem a vezetékeket.
Eddig nem úgy csináltam mint ahogy mondtad.Holnap kipróbálom ezt a nagy rántás módszert.
Milyen nyomógombot ajánlassz?
Valami ötlet vagy tipp még erre a hajlításra?
Tudna  valaki feltenni egy képet egy terített huzalozásról hogy tudjam mi számít szépnek?

Villanyreszelő

Üdv Petike!

Én láttam régebben egy úgynevezett szöges módszert.
Fatáblába szögeket vernek méretpontossággal,és fogják a tömör vezetéket egyszerűen meghajlítják rajta olyan alakúra,és irányba amilyenre kell,majd bekötik.
Ezt Anno a Ganz EKM is alkalmazta Műszergyártásnál.

petike199600

Köszönöm de visszatérve az eredeti kérdésemre van valami jó ötlete valakinek?
Nagyon idegesítő! >:( :-X :-\