Tömített szerelés

Indította petike199600, 2013. február 17., 13:37:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

De  te is ezt a lépcsős fúrót használod ilyen eseteknél?

Gyurmaúr(fi-relé)

Nem, mü.a szekrényt, tokozottat sima fúrószárral szoktam megfúrni, lépcsőst csak lemezszekrényhez használok. Tökéletesen kifúrható egy átlag mü.a oldala, teteje egy megfelelő (10,12,16) méretű fúrószárral úgy, hogy addig tágítod,ameddig a berajzolt körig nem jutsz. Ez csak azért jó, mert kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy épp nincs ott a lépcsőzetes és akkor nehéz lesz boldogulni egy sima fúrószárral, ha már azt megszoktad. 

Szelei

Szebb és gyorsabb munkára azért inkább a lépcsős fúrót ajánlom. Ha gyöngített a doboz kisebb az esélye kitörésnek.  :)

Nem árt ha van egy mondjuk 8 mm átmérőjű turbómaród a furatokat simítására (ha nincs nálad a lépcsős fúród)

Fecó

Egy gyakorlott villanyszerelő sok-mindent meg tud oldani, de gyakorlati tapasztalat híján Én is a célszerszámra szavazok. Sok fúrógépbe (főleg akkumulátoros) csak 13 mm-ig (vagy néha csak 10) tudsz befogni fúrószárat, tehát egy 16 vagy 20 mm-es szár már nehézkes lesz. A rutinos szakiknak van ugyan 16-os esetleg még nagyobb fúrószáruk, aminek a tokmány felőli része le van esztergálva kisebbre, de szerintem petike még nem szerelkezett fel hasonlóakkal :) Otthon gyakorolhatod hogyan tudsz egy 13-as fúróval 25-ös lyukat készíteni, de a megrendelőnél elsőre sikerülnie kell majd. A lépcsős fúró 5-6 ezer forint körül beszerezhető, 1 elosztószerelés alatt szinte visszajön az ára, Én mindenképp javaslom :)

petike199600

Tehát akkor a végső javaslat a lépcsős fúró.
Láttam ilyet makitából 6000ft-ért,ezt majd megvceszem.
Van egy Black and Decker akkus fúróm abba majd beletudom fogatni?
És akkor ezzel a lépcsős fúróval belefogatva az akksisba tudok majd 25-ös lyukat IS készíteni?
10mm-est lehet belefogatni maximum.
Köszönöm szépen!

Fecó

Többféle lépcsős fúró létezik, a 25 mm valószínűleg nem lesz gond. Viszont a tokmány elég kicsi a gépeden, lépcsős fúró vásárlásnál egyeztess, van olyan típus, ami csak a 13-as tokmányba megy bele....

Marton

Továbbá csak olyan lépcsős fúrót vegyél melynek a befogandó szára három ponton le van marva, hogy a tokmányban ne forogjon meg.

nyaki

Hali!
Lépcsősfúró használatához erősen ajánlott a min. 25Nm-es nyomatékot produkáló 2 sebességes akkus fúró. A B&D sajnos nem ezek közé tartozik.

petike199600

230V-os kis fúrógéppel nem lehet?
Mennyire lenne rossz a Black and Decker akkus fúróm?

nyaki

Már hogyne lehetne, csak nem eléggé praktikus a használata.
Mi a típusa a B&D-nek?