Érintésvédelmi felülvizsgálati díjak.

Indította zsombor8, 2013. december 20., 10:47:58 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

zsombor8

Üdvözlöm uraim.

Nemrég sikeresen levizsgáztam így meg van az Érintésvédelmi f. , Erősáram f., Komplex Villámvédelmi f.  bizim.
A kérdésem mennyit lehet kérni egy felülvizsgálatért ( ÉV, VV, EBF)?
- alapdíj
- mérési pont
- kilométer díj ha vidékre kell menni.
- EPH bekötés és nyomtatvány a gázszolgáltató felé,
- kéziszerszám
- stb.

Én most nem azt kérem, hogy leírják ki mennyiért végzi el a felülvizsgálatokat.
Hanem egy árat tól - ig mégis mennyit lehet elkérni.
Nem szeretnék túl alacsony árért dolgozni és ezáltal alá menni más kollégáknak akik anyáznak majd.
Én Baranya - Tolna - Somogy megye területén dolgoznék egyenlőre, természetesen más is szóba jöhet.
Kíváncsi vagyok országosan hol mennyiért dolgoznak a kollégák.

Remélem számíthatok segítségükre.

Köszönettel
Zoli

czapi

Üdv!

Ezek engem is érdekelnének.
Én még nem végeztem, de Nyíregyházán február elején ÉVF vizsga, március elején EBF vizsga, a villámvédelmet meghagyom a munkatársamnak.  :)
Lassan kezdek parázni.

Novill

Nem kell félned! Szerintem neked sikerülni fog, mert ahogy látom jól felkészült vagy szakmailag. Gondolom a teszt kérdések meg vannak a jegyzetben  ( felülvizsgálói MEE jegyzet) , az a több száz gyakorolni kell őket sokat. Sajnálom, hogy a fórumon kidolgozott teszt rendszer nem nyerte el a kollégák tetszését,mert egy használható rendszer. Készültem már fel én is egy másik teszt rendszerrel a regisztrált villanyszerelőire sikerrel.  A vizsga egy dolog és a gyakorlatban élesben már fordulnak elő nehéz helyzetek. A rossz műszaki állapotok miatt sokszor nehéz a döntés, törekedni kell a felelősség teljes jó döntésre. A létesítéskori műszaki előírások és jelenlegi előírások mentén. Ezért árban nem célszerű lemenni, mert a jó felülvizsgálat, annak kiértékelése és az adminisztrációs munka sok időt vesz igénybe. Az előző minősítő irat másolókat figyelmen kívül kell hagyni,mert az ö felelősségük nem a mienk.  Az árak már voltak témák a titok kamrában is.  Nagy a szórás. Kis mérőpont számnál 20-30eFt-tól + áfa , ez felett 40-600Ft/mérőponttal lehet találkozni nettóban. Szerintem jó munkát 300Ft/ mérőpont alatt nem lehet végezni. Lehet találkozni 120-160Ft/ mérőpont árral is. Vannak akik egy létesítmény felülvizsgálatát egy összegben vállalják be.

nova

A titok kamra fórum részben mintha lett volna valamelyik témában az árképzésről szó, persze lehet rosszul emlékszem.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

zsombor8

Olvastam olyanokat akik alapdíj pl. 15e- + mérési pontok x ft.
Aztán van olyan aki alapdíjba benne van 50 mérési pont.
Ismerek olyat aki EPH gáz bekötés papírért 1000- ft kér.
Ami szerintem qva kevés.

Nem sokan írnak a felvetett kérdésemre, elhiszem nem akarják elárulni ki mennyiért is dolgozik. ek
Pedig jó lenne kidolgozni valami árat mert fillérekért nem hiszem, hogy megérné csinálni.
Mivel a vizsgák kb. 400e- forintomba kerültek és jó lenne ha visszahoznák az árát.
Köszönöm aki válaszolt és válaszol.

Novill

Igen hallom az OKJ-s tanfolyamoknál megemelték az óra számot ezért feltehetően drágulnak a tanfolyamok. Ma már elmondható, hogy minden területen rengeteg szakembert képeztek ki. A követelményeket a jogszabályok úgy szabályozzák, hogy az oktatási lobbiknak jó legyen. A valós szakmai szint emelkedése a kérdés a továbbiakban is?  Viszont, ha megnövelik drasztikusan a tanfolyam árakat remélhetőleg úgy járnak mint a trafikoknál, vissza nyal a fagyi  :). Vissza térve a témához. Az árak mindig kényes témának számítanak. Én személy szerint meg kérem az árat a felülvizsgálatkor. Akik ismernek és a jó szakmai munkára van igényük azok megfizetik. Ezért van munkám, igaz nem annyi mint tíz évvel ezelőtt. Viszont ami van azt a lehető legjobb körül tekintéssel igyekszem elvégezni. Az EPH jkv-t 1000.-Ft ? Az csinálja annyiért, mert annyiból még az üzemanyag ára sem jön ki. Ennek a reális ára vállalkozásszerűen kb 10 eFt körül mozoghat.  A legkülönbözőbb módszerek vannak el terjedve a gyakorlatban. A kisebb tételnél van lét jogosultsága az alapdíjnak, de az felett értelmetlen, egyszerűbb a mérőpontokra vetítve dolgozni.

villlali

Szerintem meg ne adjuk el már elnézést de szarért-hugyért ezt  szakmát. Igen is meg kell kérni annak az árát, hogy okiratot állítasz ki és tanultál ja és felelősség ugye ez ismerős. Skacok 85.000 felülvizsgáló van ebben az országban ????? ebből több ezer az aki nem is gyakorolja a szakmát aki sosem adott ki 1etlen jegyzőkönyvet sem. Ti is tujátok mennyi a kókler és mennyi a feketéző (még itt is). 1000Ft-ert EPH jkv??? Talán Novill írta, hogy csináld ennyiért igen megérdemli meg mi is sajnos. Csatolok egy doksit én ennyiért melózom ha nem kell nem csinálom mert azért nem szabad dolgozni, hogy munkánk legyen csak azért nem.

Könyves Kálmán

Hello villlali!

Bátor vagy, hogy így közzéteszed, nem sokan tették meg ezt előtted. Bátor vagy az árképzésben is, itt a környéken(Nyugat-Magyarország)nem nagyon kellene fáradnod az árajánlat elkészítésén kívül. Maximálisan egyet értek veled, hogy nem lenne szabad egy árszint alá menni, de az utolsó árajánlatkérésnél a te "1000 mérőpont feletti" áradra jellemzően erősen 200 Ft alatti árat kaptunk több helyről is, miden egyéb költség, (kiszállás, jkv készítés költsége nélkül). (2013. novemberi adat)
Nem biztos, hogy jó megoldás lenne "hatósági árak" bevezetése, de ezt a jelenlegi helyzetet sem tartom jónak. Magam is végzek felülvizsgálatot, de csak cégen belül, örülök, hogy nem ebből kell megélnem, mert nem lehet egyszerű pillanatnyilag!
Biztos, hogy teljesen átalakul az egész történet, ha bevezetik a régóta belengetett "e-check" rendszert német mintára, ahol a biztosítókkal együttműködve kellene a vizsgálatokat végezni az előzetes elképzelések szerint. Ez szerintem egyértelműen a szakmailag felkészült, lelkiismeretes, korrekt munkát végző felülvizsgálóknak kedvezne.

Novill

 Tulajdonképpen kíváncsi lennék már arra, hogy azok a cégek, akik árajánlatokat kérnek be  utólag  vizsgálták-e szakmailag a megfelelőséget és a felülvizsgálat helyt állóságát. Tudjuk, hogy minden munkavégzéshez kapcsolódik az idő intervallum, költségek és a szakmaiság is.  A legolcsóbb ár mögött vajon mi van. A helyszíni vizsgálat, kiértékelés és a minősítő irat elkészítése megfelelő felkészültség esetén hasonló időt vesz igénybe mindenkinek. A felmerülő költségek is hasonlóak. Az adózás tekintetében mindenki számlára végzi. Ami eltérés lehet a költségek vonatkozásában az a vállalkozási formából adódhat. Itt bizonyos formáknál a kedvezőbb ár felé lehet elmozdulni. Mint azt, ahogy korábban is írtam, aki áron alul dolgozik az meg érdemli és tegye is, de hosszú távon csak többet fog dolgozni, többet kockáztat. Nem a hatósági ár a megoldás, hanem a felülvizsgálaton belüli időnkénti hatósági ellenőrzés. Ami kiterjednek a minősítő iratok tartalmi és formai követelményen túl a helyszíni szúró próbaszerű ellenőrzésre is. Ennek keretén belül biztos, hogy az olcsó emberek (áron alul dolgozó) kikerülnének a piacról. Vannak emberek, akik az előző minősítő irat tartalmát másolják, átdolgozzák az ő formájukra, néhány szúró próbaszerű mérést végezte készítik el a minősítő iratot. Én az árképzésben az egyszerűbb megoldást választottam egy bizonyos mérőpontig egyösszegű alapdíjas az fölött mérőponttal számolok csak. Nálam csak tételes vizsgálat létezik ezzel csökkentve a hibák számát, mert a nem tételes vizsgálatnál nagy lehet a hibaszázalék.

Könyves Kálmán

 "időnkénti hatósági ellenőrzés. Ami kiterjednek a minősítő iratok tartalmi és formai követelményen túl a helyszíni szúró próbaszerű ellenőrzésre is. Ennek keretén belül biztos, hogy az olcsó emberek (áron alul dolgozó) kikerülnének a piacról. Vannak emberek, akik az előző minősítő irat tartalmát másolják, átdolgozzák az ő formájukra, néhány szúró próbaszerű mérést végezte készítik el a minősítő iratot"

Az ellenőrzés lehetne megoldás, de tapasztalt már valaki ilyesmit, hogy ellenőrzik a felülvizsgáló munkáját, vagy csak más ellenőrzés kapcsán a felülvizsgálat is górcső alá kerül? 

Én mostanában a munkavédelmi ellenőrzéseknél is csökkenő tendenciát látok, de ez lehet, hogy nem helytálló észrevétel.

A példaként citált vizsgálat egyébként elkészült, megkaptuk a kész jegyzőkönyveket, de kiértékelni, ellenőrizni vagy véleményt mondani róluk csak januárban fogok tudni. (több ezer mérőpont) Mindenképp meg fogom tenni, mert egyrészt kötelességem, másrészt érdekel is a dolog.