Mérőszekrény kismegszakitói

Indította Padavan, 2016. március 05., 23:03:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Padavan

rendben, köszönöm a segítő hozzászólásokat.

Üzenet összefûzve: 2016. március 06., 23:08:19 DÉLUTÁN

Kedves Gyurmaúr vagy bárki más aki ért hozzá :) még annyit szeretnék tőled kérdezni, hogy a PVT-t gondolom a fal külső felére gondolod, Nem átlátszó ABS fedéllel. Tartalmaz kalapsínt, vagy azt külön kell megvásásrolni? Illetve HLAK leágazó sorkapocs megfelel az elágazásnak?

Esetleg még annyit tudsz javasolni, hogy ez a doboz milyen formában süllyeszthető el szépen a külső hőszigetelésben? Mert gondolom később nem árt ha bontható a fedele.

Köszönöm előre is.

980POWER

Kalapsínet nem tartalmaz, de keresztben illetve hosszában is lehet belevágni igénynek megfelelően, én önmetsző csavarokkal szerelem bele, de lehet sima M-es csavarral is rögzíteni bele, mert sok lehetőség van kialakítva a csavarozásnak. Én nem szerelek ilyen dobozt a lakáselosztó elé úgymond fogadónak mert nincs rá szükségem. Az általad említett sorkapcsok jók, bár nem pont ezt a márkát használom hajlékony rézvezetékhez 25mm2-ig jók, de ha tömört használsz, akkor inkább a csatolt képen látható a megfelelőbb sokkal könnyebb beletenni a középső tagba vezetéket, mert kivehető a csavaros része, igazából csak akkor van rá szükség, ha nem lehet be kötni a nagy keresztmetszet miatt a lakáselosztó PE sínjére a be táp PEN-jét, akkor is csak annak kell egy tag, a fázisok a Fi-relébe biztos beköthetőek. Érdemes 3X 32Amperre méretezni a rendszert, ennél nagyobbat nem fognak kérni, így később nem kel vezetéket cserélni nagyobb keresztmetszetüre. Mindig az adott hely határozza meg milyen alkatrészek kellenek, ha semmi nincs előszerelve, az jó, mert én válogathatom össze mihez mit kell alkalmazni.

Simon Endre

A szekrényeket nem javaslom a hőszigetelésbe beleszabni, mert van rá más megoldás. Attól függően hogy milyen stádiumban van a munka előre' befúr  (begipszelt) magasítókkal megoldható, útólagosan mosdórögzítő csavarral lehet a szekrémyeket a hőszigetelés felett szerelni. Van választék belőle akár kisebb kötésdobozok számára is, metrikus M6-M10 menettel gyártják 50-160 hosszban. Betonfalon fém dübelt javaslok menetes  szál kitoldásokkal. Téglafalnál vigyázz a téglaporral elszínezheti a hőszigetelést, lemosni sem lehet.

Padavan

Egyenlőre az igény felmérés megy, és tervezés alatt áll a családi ház, szóval a telek üres. Ez elég fura számomra, hogy Gyurmaúr által leírt 150x300 PVT tulajdonképpen látszani fog a ház oldalán? még az is meglehet, hogy a lakáselosztó a lakás előterében lesz, ami utca felől nyílik. Gondoltam a dobozt lábazat felett elhelyezni, de az nem lenne túl esztétikus ha egy új építésű ház frontján egy ilyen doboz fityeregne :) Biztos van erre vlmi jó megoldás. Köszi

simca

És 7kW beépített teljesítmény felett az épületvillamossági kivitelezési terv sem maradhat el.

Padavan

"
Ez elég fura számomra, hogy Gyurmaúr által leírt 150x300 PVT tulajdonképpen látszani fog a ház oldalán? még az is meglehet, hogy a lakáselosztó a lakás előterében lesz, ami utca felől nyílik. Gondoltam a dobozt lábazat felett elhelyezni, de az nem lenne túl esztétikus ha egy új építésű ház frontján egy ilyen doboz fityeregne :) Biztos van erre vlmi jó megoldás. Köszi
"

Üzenet összefûzve: 2016. március 08., 18:58:42 DÉLUTÁN

Egyébként az is megfordult a fejemben, hogy a 24h-s 5x16mm2 és a vezérelt (éjszakai) NAYY 5x16mm2 az megfér egy 150*300-as PVT-ben?

Gyurmaúr(fi-relé)

Ha már megszólíttattam, akkor pár szóban a lényegről: tehát az általad mellékelt képen látható PVT 6090-es (mert ez a becsületes népi neve nekijje) nem a ház falában nyer elhelyezést, hanem a kertben, közel a kerítéshez, mert ma már ez a követelmény. Arról nem is beszélve, hogy mocskos nagy hő hídat bír képezni, amennyiben egy ekkorka felületen nincs megfelelő fal és szigetelés vastagság, meghát nem is esztétique a látványa pont ott, ahol mindenki jön-megy, mármint a házikó utcához legközelebbi falfrontján. Tehát kertbe vele, lehetőleg a susnyásban, de azért könnyen megközelíthető helyen, így egyrészt védve van a nap káros sugaraitól, másrészt a kíváncsiskodóktól (ebbe beleértendő a kerítésen is átmászni képes áramszolga ember), másrészt ezáltal rövidebbé válik a méretlen földkábel, melynek ugye csak az oszlop tetőtől számított első 20 métere van ingyér (kizárólag teljesítménynövelés, bővítés esetén, mert ugye ebben az esetben ott van a HFH, ami viszont ugyebár Amperenként pár 1000.- . Régebben 3600.- pénz volt, de tavaly csökkent 50%-al?!? Sorry, hogy nem vagyok pontosan képben, de már egy idje nem élek életvitelszerűen abszurdisztánban, ezért nem is foglalkozom az otthoni mérőhely díjakkal. Ami a mért 2db, egyenként min. 5x16mm2-es NAYY házbeli fogadásához feltétlen szükséges PVT 1530-at illeti; annak a mért főelosztó alatt van a helye, félig besüllyesztve a falba, így tehát nem fog sok vizet zavarni, pláne amennyiben a mért főelosztó (mondjuk hensel KV 4636, egyéb 36 O.E-s cuccka) vmi diszkréten álcázott helyen (pl. egy trendy festmény, kép megett) található. Lehet persze egy nagy közös főelosztóba is tenni, de akkor annak az elosztónak kell olyan résszel rendelkezni, mely képes fogadni legalább 3 földkábelt, ugyanis bejön a 2 db mért és ugye elhúz egy a sufni/ garázs/házi kínzókamra/edzőterem/uszi / tivornyahelyiség (durvábbakat nem említeném) felé.   

NagyPS

1F mérőhelye a PVT nek 300x300, egy háromfázisú már 600x300 as egy dupla 1+1 mérőhely 600x300 egy 3 + 3 már 600x600 as.

Egyik kuncsaftnál úgy oldottuk meg hogy amikor levonult a szolgáltató, eleve a ház külső síkjától 2 cm mélyebbre került a mérőhely kiálló pontja (ez a kismegszakítókat takaró ajró a lemezt kiszedtem) egy szép keret került fel és egy ajtó síkba a fallal és olyan színűre festve mint a fal, egy vékony vonal látszik csak, a zárszerkezet olyan mint egyes szekrényeken ha megnyomod a lapot ki nyílik.

Padavan

Köszi, de most eléggé elveszítettem a fonalat, mintha ti két különböző dologról írnátok. Vagy én nem értem.
Gyurmaúr által leírt dolgot értem, csak azt próbálom elképzelni, hogy jön a hensel kv alá , egy pvt1530? Mert alatta még soha nem láttam ilyet. Ahogy írod is a 1530ba nem férne el a 2x5x16m2, ezért kérdeztem rá újra, viszont NagyPS pedig mérőhely kialakításról ír, ami már megvan a kerítés melett (mellékelt kép PVT 6090). Szóval az nem tiszta, hogy milyen méretű dobozban fogadjam a két kábelt és küldjek el egyet a "tárolóhoz" és, hogy ezt a kábelfogadó PVT-t hol helyezzem el a hensel kv közelében? Egyébként köszi a tanácsokat.

Padavan