TV társaságok és biztonságtechnika

Indította JUVILL, 2013. június 23., 18:41:26 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Járok egy - két helyen, de a tapasztalatom ugyan az.
A társasházak TV készülékei több társaság hálózatáról is üzemelnek.
A csatlakozó szekrények betáplálása erősáramú, és ezek általában fémszekrények.
Érintésvédelme viszont egyiknek sincs.
Mi ennek az oka?
Szakmai nem törődés, vagy a fémszekrények védővezető csatlakozása zavarhatja a működtetést? ;)
Kinek, mi a véleménye erről a szerelésről, mik a tapasztalatok?

Novill

Én is találkoztam egy tv ( román tulajdonú cég) társasággal. Ez a cég az áramszolgáltatóval való megállapodása alapján általány összeg alapján számoltak el fogyasztásmérő nélkül. Társas házakba kellett volna kiépíteni a villamos csatlakozást, de a munkát nem kaptam meg,mivel soknak bizonyult. Később megnéztem,hogy nyertes konkurens cég  hogyan oldotta meg.
2x1,5-es Mt kábelt behúzták a felszálló 48-as csőbe a méretlen vezeték mellé.  Természetesen rá volt  kötve a 100 A-es NKI-ra,igaz a fémszekrénybe ahol az erősítő volt egy 6A -s kismegszakítóval volt védve. Itt sem volt a fémszekrény bekötve védővezetővel. Tehát lehet olcsón dolgozni és munkát nyerni  :)

JUVILL


Megjegyezném még, hogy a tömszelencét sem ismerik.
A felhasznált szekrények mindegyike olyan, hogy alul 6 db tömszelence hely van, melyekbe akár 36-os tömszelencét is lehet szerelni, de az összes "lyuk" szabadon tátong. Célnak megfelelően ezeken ágaztatják le a jelátviteli vezetékeket. Csövezés, és "helytakarékosság céljából" ezek a vezetékek gyakran az erősáramú hálózattal párhuzamosan, akár azonos csőben futnak.
Mindig felvetődik bennem a kérdés. Ezek a kollégák mennyire ismerik a szabványok előírásait? Kik ellenőrzik csapnivaló munkájukat?
A jelátviteli hálózatok szereléseire van-e időszakos felülvizsgálat?
Ennyi különbség lenne az erős- és gyengeáramú szabványelőírások között? :)

Novill

Ami biztos az erősáramú berendezésekre felülvizsgálati kötelezettség van. A leírtak alapján erősen kifogásolhatok az elvégzett munkák.  Vajon mit tesz a tulajdonos ilyen esetben. Továbbítja a kivitelező felé. A kivitelező vajon erre, hogyan reagál majd?

JUVILL


A téma indítását egy múlt heti felülvizsgálat váltotta ki.
Ezek a műszaki állapotok sajnos általánosak a társasházaknál, de láttam már ilyet több szállodában is.
A minősítő iratot elkészítettem, a hiányosságokat leírtam, javaslatot is adtam ezek megszüntetésére. A hiányosságokat mérlegelve határidőt is adtam a javításra.
Novill megpengette a húrt. Mit tesz ez esetben a tulajdonos?
Ki fizeti ki a trehány munkavégzés utáni javítás költségeit?
Van-e bizonylat, számla, átvételi dokumentáció az ilyen munkavégzésekről?
Nekünk nem tudtak semmilyen dokumentációt felmutatni.