Áramvédõ kapcsoló mûködése

Indította nova, 2010. november 20., 13:15:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Azaz, Balzsinak csak annyit üzennénk, hogy nem történik semmi, nyugodtan használja együtt a két lekötést. :)

Gyurmaúr(fi-relé)

Pontosan, az RCD, azaz Fi-relé az ú.n hibaáramokra, szivárgóáramokra oldanak le, melyeknél édes mindegy, hogy azok 400V 3 fázis + N + PE, tehát 5 vezetõs, vagy 400V 3 fázis + PE, vagy 230V 1 fázis +N+PE betáplálással rendelkezõ berendezéseket védenek. Viszont a thermikus túlterhelést nem kamálják, tehát tervezéskor célszerû figyelni arra, hogy az adott Á.K-t megbiztosító biztosítók/kismegszakítók egy Ampermérettel alacsonyabbak legyenek, mint az RCD névleges Ampere! Ja és RCD-bõl lehetõleg NE a noname gagyit vegyük, mert volt már rá precedens, hogy a kicsike nem tette a dolgát és megrázó élmények érték a mit sem sejtõ fogyasztót. ÉS TESZTELJÜK a készüléket legalább 2 HAVONTA!!!  ;)

balzsi

A FI relé tesztelését elegendõ a saját tesztgombjával végezni, vagy inkább egy 10W-os izzóval fázis és föld között. Ha jól számolom az 43mA, vagyis le kellene oldani a relének.

JUVILL

Idézetet írta: balzsi Dátum 2012. június 12., 20:44:50 DÉLUTÁN
A FI relé tesztelését elegendõ a saját tesztgombjával végezni, vagy inkább egy 10W-os izzóval fázis és föld között. Ha jól számolom az 43mA, vagyis le kellene oldani a relének.
Egymás utáni háromszori ki-be kapcsolással kell ellenõrizni, tesztelni.



Gyurmaúr(fi-relé)

Urak, gondoltam, megosztom veletek töprengésemet, mely arról szól, hogy adva van egy fali csatlakozó szekrény, melyben jelenleg egy 3 fázisos 30mA-es normál -tehát nem lüktetõ, egyéb extrával szemben rezisztens- RCD van. nomármost, ebbe a csatlakozó szekrénybe lesz csatlakoztatva egy 400V-os betápú frekiváltóval üzemeltetett 750W-os 3 fázisú moci. Szerintetek, meg se próbáljuk beüzemelni ezt a cuccot a jelenlegi RCD-vel, tehát cseréljem azt egy minimum 100mA-es, lüktetõ áramnak ellenálló jószágra, vagy azért érdemes bepróbálkozni, hátha?!?  ::)
És amennyiben cserélni kell az RCD-t, akkor a 100-as már jó lehet, vagy egybõl 300mA-re cseréljem???
Természetesen, a frekiváltó gépkönyvében csak a 300mA-es és persze a lüktetõ ellenállót említik, mint egyedüli üdvözítõ megoldást. Mellesleg a frekkencs egy csodás Eaton Möeller MMX34 típusú, minden földi jóval felszerelt csiri-biri eszköz...

Marton

Puding próbája az evés, elõbb kipróbálnám, hogy leold-e a Fi-relé a frevenciaváltó hálózatra avagy lekapcsolásakor. Ugyanis ezen müveleteknél szokott leoldani. Moeller frekiváltót még nem használtam, nincs tapasztalatom vele. Viszont a Schneider Altivárok az átlagos Fi-reléket leoldja. Ott megoldás az Si (super immunized) típusváltozat melyek ezen téves kioldások kivédésére lettek kifejlesztve, tehát nem a kioldó áram nagysága a döntõ.

Gyurmaúr(fi-relé)

Igen, én is úgy gondoltam, hogy elõször kipróbáljuk a jelenlegi 30mA-es "mezei"ETI-vel, oszt ha lecsap, akkor csere lesz egy lüktetõállóra...  ;)

Donkanonji

A 3 fázisú motor kötése AVK-ra a témaköre a kérdésemnek.
Ugye írják hogy rálehet kötni plusz egy fázist mint 230-as fogyasztó és nem lesz hiba áram.
De hogy nem lesz ha az egy fázisú fogyasztó nullán és fázison ugyanakkora teret gerjeszt, a fázis pedig többet fog a nullához képest is és még a fázisok között is. Hogy a viharba nem oldana le az AVK? Valaki aki tényleg érti ezt a témakört kitudná kérem fejteni?

A másik kérdésem hogy akkor ha jól tudom, akkor 3 fázisú motorok elé nem lehet bekötni mert ugye nincs nulla.

Sztrogoff

Szerintem elég, ha azt átgondolod, hogy, feltéve, hogy minden hibamentes, azaz a védővezetőn, a levegőben, sehol máshol nem folyik áram, akkor, ha a tápoldalon az összes aktív vezető be van kötve az ÁVK-ba, akkor az azokban folyó áramok eredőjének nullának kell lennie, különben vagy az ÁVK-ban, vagy utána valami fekete lyukba elfolyna áram (vagy, ha ellenkező irányút nézünk, az ÁVK utáni készülékekhez "hozzátáplálna" valami. Attól függetlenül, hogy kettő, három, vagy négy vezeték van bekötve, és ezek között van-e nulla, vagy nincs.