Kérdés!

Indította goyo70, 2011. április 27., 13:15:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szelei

Idézetet írta: zsmester Dátum 2012. július 03., 19:29:28 DÉLUTÁN
Érdeklõdnék, hogy hány A-es megszakító szükséges, és hány darab? - ha a 80m2 -es (nappali, 2 háló, konyha, fürdõszoba) panelházban

Szobánként legalább 1 db. 16 A-es a dug aljzatoknak min 3, konyha 2 db 16-os, fürdõszoba 1 db 16 A-es, világítást 2 áramkörre az 2 db. 6-10 A. Csengõnek 1 db 1 A-es.

nova

Esetleg még az alábbi topik elolvasása is tartalmazhat olyan információkat melyek hasznosak lehetnek számodra a villamos hálózat kialakításánál.
Épülõ családi ház villamos terv készítése Vadna - Villanyszerelõ Szakmai Fórum
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Sztrogoff

Idézetet írta: zsozsó Dátum 2011. április 29., 19:44:29 DÉLUTÁN
A villamos munkavégzések feszültség szinthez vannak rendelve, nem áramértékhez.
Ma ugyan nincs, de volt áramértékhez is rendelve. Miniszteri rendeletben volt szabályozva, hogy milyen végzettség és mekkora gyakorlati idő kell bizonyos berendezések kezeléséhez - nemcsak a közcélú, hanem az üzemi berendezéseknél is. Áramérték ugyan pont nem volt, de ami azzal eléggé egybevág, teljesítményérték volt.
Például egy kategória: 1 MVA alatti betápláló teljesítmény és max 35 kV feszültségszint.

Simon Endre

Vannak a villamosenergia felhasználás és természetesen villamosenergia termelés, (tárolás) területén olyan speciális területek ahol a teljesítményből származtatott áramerősség a feszülségtől függetlenül meghatároz bizonyos veszélyeket. A példa kedvéért felsorolok néhány olyan alkalmazást ahol ez fennáll.
Elektrolizáló üzemek, itt 10 kA nagyságú áramok jellemzőek  a szakterület egyedi sajatsága szerin készítik fel az ott dolgozókat
Ponthegesztő berendezések, no nem a karosszériás kisgépek hanem a betonrács és vonalhegesztők az igazi veszélyforrások a nem jó helyen fellépő árkörzárás szinte elpárologtatja a kisebb keresztmetszető fémanyagakokat.
Indukciós és ívkemencék ezek "indítása" az igazi veszélyállapot
Közvetlenül árammal fűtött sóolvadék fürdők.
Nagyteljesítményű akkumulátorok, mivel tudomásom (és sajnos tapasztalatom) szerint 500Ah felett kifejezetten robbanásveszélyesek.
Feltételezem, hogy ide sorolandóak a nagyteljesítményő napelemcellák (telepek) is,  zálatok, áramkörbontások esetén a viszonylag nagy áramerősségü egyenáramú ív miatt.
A teljesség kedvéért megemlítem hogy a galvanizálás területén nem jellemző az árammmal kapcsolatos veszély vagy baleset pedig ott is vannak áramok, ha valaki tud ilyenről szóljon hozzá !