Villamos kapcsolószekrények és tokozott elosztók

Indította JUVILL, 2012. június 17., 13:49:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Akkor ezek szerint te inkább a egy ajtóval zárható kapcsolószekrények híve vagy gondolom. Olyan mondjuk mint a nagy rittal szekrények.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Igen. Nagyon jó a RITTAL, a SCHRACK, HIMEL... Sorolhatnám. Zárhatóak, szerszámmal, kulccsal nyithatók. Védettségük is megfelelõ a különbözõ környezeti igényekhez.
Sorolhatók. Kinyitod az ajtót, áttekinthetõ.
Jók a maszkolt szekrények is. A kivitelezõtõl függ mindkét esetben, mennyire esztétikus, mennyire szakszerû. Írtad, a maszknak van egy érintésvédelmi funkciója. Ez burkolás. Ez is célszerû.
Sok helyen célszerû ilyet szerelni. Most is írom, kocsit tovább tart a "kicsomagolás".
Sokszor - tévedésbõl a javítások után - fel vannak cserélve a maszkok, ezzel együtt a felíratok, amik igen  megtévesztõk.:)
Nem mindegy, mit kapcsolsz le, és kezdõdik a "cirkusz". Ez nem is annak a hibája lenne, aki kapcsol, hanem azé, aki nem az eredeti állapot szerint szerelte fel a feliratozott maszkokat.
Lehet magyarázkodni...
Nem biztos, hogy igazat adnak nekünk.

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

bizsera

Hi! Mindenkinek!
Bocsi, hogy aggályoskodok, de a tûzvédelmi fõkapcsoló szerintem nem lehet távmûködtetésû, hanem csak mechanikus és minden pólust le kell választania.
Én valamikor így tanultam.

nova

Csak, hogy ne nagyon térjünk el JUVILL által indított témától folytassuk ebben a témában
Tûzvédelmi fõkapcsoló - Villanyszerelõ Szakmai Fórum

a tûzvédelmi fõkapcsolóval kapcsolatos beszélgetéseket.

Üzenet összefûzve: 2012. június 19., 21:53:46 DÉLUTÁN

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. június 19., 21:09:49 DÉLUTÁN

Nem mindegy, mit kapcsolsz le, és kezdõdik a "cirkusz". Ez nem is annak a hibája lenne, aki kapcsol, hanem azé, aki nem az eredeti állapot szerint szerelte fel a feliratozott maszkokat.
Lehet magyarázkodni...
Nem biztos, hogy igazat adnak nekünk.

Általában én azért szoktak ilyen esetben megkérdezni, hogy kinek van joga kapcsolni az adott kapcsolótérben? Ha lehet ismeretlen helyen nem végzek kapcsolásokat ha nem muszáj. Persze ezek tényleg csak olyan helyeken érdekesek ahol az adott kapcsolásnak vagy kapcsolási sorrendeknek kockázata van.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Marton

A környezetemben lévõ Schneider kapcsoló szekrények maszkjainak le és visszaszereléskori elcserélés lehetõségének csökkentése érdekében sorszámokkal láttam el a maszkokat ill. mellette a szekrény vázat. Így könnyebb jó helyre visszarakni azokat.

petike199600

Sziasztok!
Szeretnék tőletek hasznos tanácsokat kérni abban kérdésben hogy ti melyik lakáselosztót szeretitek a legjobban?
24 modulos elosztót szeretnék majd szerelni de nem tudom eldönteni hogy melyikben lehet szebben elkészíteni a vezetékezést.
Kérlek titeket, hogy minél többen adjatok tippet!
Köszönöm szépen!

Novill


petike199600

Akkor légyszíves ha van akkor töltsetek már fel ebbe a témába minél több képet elkészült lakáselosztókról hogy tudjak belőle tanulni.
Köszönöm szépen!

Gyurmaúr(fi-relé)

ezen ne múljék a továbbfejlődésed! Mertugye az úttörő ahol tud, segít... Én általában a hensel KV-t, MI-t, enystar-t, Csatári PVT-t, Schneider kaedra-t, Legrand Plexo-t szoktam priorizálni, ugyanis a noname gagyikkal egyrészt magaddal cseszel ki, mert a szereléssel szopórollerre szállsz, másrészt az ügyfeleddel, ugyanis ezek nagyon hamar elhasználódnak (L: chint hulladék!), hogy pár év elteltével esetleg ismét cserélni kell, mely extra kiadás összességében már sokkal többe fog fájni, nem beszélve a gyilkos tekintetekről, melyek feléd fognak irányulni! :'(