8/1981.(XII.27.) IpM rendelet

Indította nyaki, 2012. április 05., 23:40:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

"a Kommunális- és Lakóépületek Érintésvédelmi Szabályzatáról szóló 8/1981.(XII.27.) IpM rendelet alkalmazási körébe tartozó villamos berendezéseken 6 évenként szerelõi ellenõrzéssel"

Üdv mesterek!
A fenti rendeletre való hivatkozás állítólag megszûnt(?). Mit használhatok helyette?
Köszi

Novill

Az említett rendelet ( KLÉSZ) az ismereteim szerint nem szûnt még meg.  Mivel  ez a (22/2005. ( XII.21.) FMM rendelet: a munkaeszközök és használatuk biztonsági és egészségügyi követelményeinek minimális szintjérõl szóló 14/2004. (IV.19.) FMM rendelet módosításáról rendeletbe be van emelve.  A létesítés vonatkozásában mindig az érvényben lévõ szabványra kell hivatkozni, gondolom. Egyébként hol van leírva, hogy megszûnt a KLÉSZ?

JUVILL


nyaki

Hali!
Én nem azt írtam, hogy a KLÉSZ megszûnt, hanem hogy az idõszakos felülvizsgálatokra vonatkozó hivatkozási passzusa szûnt meg, de ezt is kérdésesen, mert nekem ponty 3 napja mondta egy villamos tervezõ, akivel átnézettem a jegyzõkönyvemben szereplõ hivatkozási szabványokat és rendeleteket.
Erre kérdeztem én, hogy érvényben van-e még, tehát feltüntethetem-e a jegyzõkönyvben, vagy már más a hivatkozási szabvány, vagy rendelet.
Ti hogyan látjátok ezt?
Köszi

JUVILL


Nem kell mindent elhinni a "tervezõknek".:)
De nyugodtan fel lehet mutatni az ide vonatkozó rendeleteket, melyek a hatályon kívül helyezésre vonatkoznak.
Én úgy tudom, hogy a felülvizsgálatokat mindig a létesítés idején érvényben volt szabványok, és rendeletek alapján kell végezni.

Novill

Játék a szavakkal. A tervezõ indokolja meg, miért nem hivatkozás.  A rendeletre (22/2005. ( XII.21.) FMM rendelet ) kell hivatkozni. A lényeg ugyanaz szerintem. Szerintem fel lehet tüntetni a minõsítõ iratban. De mindig azt tüntetjük fel ami az adott feladatra érvényes. Vagyis azt nem tüntetjük fel ami nem érvényes az adott munkára.

nyaki

Hali!
A tervezõ beíratta velem az ÉVÉ jegyzõkönyvbe még a 9/2008/II.22. ÖTM rendeletet és a 28/2011/IX.6/ BM rendeletet. Kell ez ide mindkettõ egyáltalán?
Köszi

Novill

Szerintem az EBF esetén az OTSZ bõl a 2011 okt.1. elõtt létesült épületnél a 9/2008(II.22.) ÖTM rendelet. 2011.okt.1. után létesített illetve tervezetnél a 28/2011.IX.6.) BM rendeletre kell hivatkozni. De ÉSZF esetén nem erre a rendeletre, hanem az elõzõ hozzászólásomban hivatkozott rendeletre kell hivatkozni.

JUVILL


Elnézést, de nem értem.
Mi köze van bármelyik OTSZ-nek is az érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálathoz?
Korábban már írtam, hogy nem kell mindent elhinni a tervezõknek.
Ettõl függetlenül szeretném megjegyezni, hogy ugyan azok a rendeletek, szabványok vonatkoznak a tervezõkre, kivitelezõkre és felülvizsgálókra.
Hogy a szabványok és elõírások alkalmazását az érintetteknek milyen rendeletek írják elõ, azon lehet vitatkozni.