Szerző Téma: villanyszerelők bejelentési kötelezettsége 2017. szeptember 1-től.  (Megtekintve 322 alkalommal)

Nem elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
villanyszerelők bejelentési kötelezettsége 2017. szeptember 1-től.
« Dátum: 2017. Augusztus 31., 20:43:24 pm »
villanyszerelők bejelentési kötelezettsége 2017. szeptember 1-től
A Kormány 219/2017. (VII. 31.) Korm. rendelete a villanyszerelők bejelentéséről és nyilvántartásáról.

A Kormány a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény 170. § (1) bekezdés 52. pontjában kapott felhatalmazás alapján,
az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
Az aláhúzott részt nem találom.
A  2. melléklet szerint nagyon sokunkra vonatkozik.
(1) Az  1.  §-ban meghatározott tevékenység végzésére irányuló szándékot az  1.  melléklet szerinti nyomtatványon kell
bejelenteni a műszaki biztonsági hatóságnál (a továbbiakban: Hatóság) Ide kell beküldeni.

Hogy állnak a kollégák a bejelentéssel?

Nem elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Fecó talán lesz valaki.Fecó talán lesz valaki.
Re:villanyszerelők bejelentési kötelezettsége 2017. szeptember 1-től.
« Válasz #1 Dátum: 2017. Augusztus 31., 21:41:37 pm »
Ma voltam bent személyesen a Németvölgyi úton. Alapból megvan minden végzettségünk és más okokból a biztosításunk is. Mai napig nem világos, mindenki úgy "tudja" hogy a regisztrált szerelőknek nem kell. Viszont az MSZ 447 szerint a mérőhely is a csatlakozóberendezés része. Nekem úgy tűnt, mintha az ottani postázóban sem tudnák pontosan milyen dokumentumokat kellene leadni pontosan. De azt ígérték, ha valami hiányzik, értesítenek...

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #2 Dátum: 2017. Szeptember 01., 06:43:21 am »
Szerintem a rendelet a melléklettel együtt rövid, több infót is közölhettek volna.

Nem elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
« Válasz #3 Dátum: 2017. Szeptember 01., 07:50:17 am »
Nekem sem világos egészen. Mit is mond a friss kormányrendelet:

"A 219/2017. (VII. 31.) kormányrendelet hatálya arra a személyre terjed ki, aki a villamos energiáról szóló törvény és végrehajtási rendelete szerinti csatlakozóberendezéssel kapcsolatos, a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény 27. § (5) bekezdésében meghatározott saját beruházás keretében történő csatlakozás során – a kormányrendelet 2. melléklete szerinti - tevékenységet folytat."

Nos, megkerestem a fenti törvény 27. § (5) bekezdését:

"(5) A rendszerhasználó a csatlakozás biztosítását megelőzően köteles a hálózati engedélyes részére megfizetni a Hivatal elnökének rendeletében megállapított mértékű csatlakozási díjat."

Hát ettől nem lettem okosabb, marad még támpontnak a kormányrendelet 2. melléklete, mert ha azt folytatom, akkor kell:

"A villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény 27. § (5) bekezdésben meghatározott saját beruházás keretében történő csatlakozás során legfeljebb fázisonként 100 A túláramvédelmi szervvel védett és 1000 V feszültségszintet meg nem haladó csatlakozóberendezés létesítése, kivitelezése"

A lényeg a csatlakozóberendezés létesítése, kivitelezése 100 A alatt. És sajnos az MSZ 447:2009 1.2. szerint a fogyasztásmérő berendezés ennek a része. Talán ott van egy vékony határ, hogy a konkrétan még üres Hensel szekrény  nem ennyire feketén-fehéren van leírva. Tehát ha valaki mondjuk egy új mérőhelyet telepít, akkor elviekben nem kellhet. De ha átalakítok egy mérőhelyet, plombát bontok, és hozzányúlok a mérőórákhoz (vezetéket cserélek benne, átrakom egy új szekrénybe, stb.) akkor már jogilag a csatlakozó berendezésben munkát végzek. Tekintve hogy rendelkezünk már amúgy is ezzel az ASZR akármivel, és az E-naplós munkák miatt amúgy is van biztosításunk, és az érintésvédelmi és EBF bizonyítvány is régóta meglévő, emiatt mi elindítottuk a regisztrációt. De talán letisztul ez jobban, nekem sem teljesen világos a megfogalmazása...

Nem elérhető Fecó

• Villanyász
« Válasz #4 Dátum: 2017. Szeptember 06., 17:06:48 pm »
"Eszerint a villanyhálózati csatlakozást a hálózati csatlakozási szerződés megkötését követően a hálózati csatlakozási szerződés rendelkezései szerint az igénybejelentő saját beruházásban is megvalósíthatja."

Tehát ezek szerint a fogyasztó dönthet úgy, hogy nem várja meg az áramszolgáltató (vagy a szolgáltató alvállalkozója) munkáját, és keres egy másik kivitelezőt ebből az új adatbázisból, és megcsináltatja azzal. A bekapcsolás jelenleg ingyenes 1×32 A- ig. Nem világos, mennyire teremt ez versenyhelyzetet? A fogyasztó választhat, vagy ingyen megcsinálja a szolgáltató, vagy fizessen ki egy kormányrendelet alapján regisztrált cégnek több tízezer forintot, csak azért hogy felkössön egy csatlakozót és felszereljen egy mérőt? Ki fog plombálni? Ki adja a csatlakozóanyagot, a mérőt? Ez még csak az első lépcsője lesz valaminek, itt valami még történni fog. A nemzetközi helyzet fokozódik...:)

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
    • Villanyszerelõ
« Válasz #5 Dátum: 2017. Szeptember 06., 19:53:22 pm »
Nekem a 2 sz mellékletben felsoroltak szerint, úgy látom szélesebb a kört érint a rendelet. Így például a felülvizsgálók széles köre, továbbá nemcsak a mérőhelyet létesítő villanyszerelőkre is vonatkozik-e a rendelet? Tehát aki nem szerel mérőhelyeket, arra is vonatkozik a rendelet hatálya?

egy cikk a villanyszerelők lapjából https://www.villanylap.hu/hirek/4669-itt-a-kormanyhivatal-valasza-a-villanyszereloi-regisztracioval-kapcsolatban

Itt már látható a kormányhivatalnál exel táblázatban a regisztrált villanyszerelő cégek is.

Ma egy előadáson vettem részt, és így kitisztult előttem az egész talán:

Nem kötelező a regisztráció minden  villanyszerelőnek, csak egy lehetőség. Lehetett volna ezt egyszerűbben is megfogalmazni a jogszabályban, például a méretlen hálózat szerelésével foglalkozni akaróknak. Nem kötelező az áramszolgáltatóknál regisztrált villanyszerelőknek sem, de a lehetőség fenn áll nekik is.

Viszont azok a villamos szakemberek akik nincsenek benne a regisztrált villanyszerelők rendszerében részt vehetnek ezen a méretlen hálózat piacán a 2 számú melléklet szerinti végzettséggel a regisztráció után. Igaz nekik még plusz az ÉV és EBf felülvizsgálati jogosultság is szükséges. Az előadáson úgy látszott, hogy a kábel csatlakozás piacán lehet némi előny. Itt viszont úgy tudom, hogy egy másik jogszabály az áramszolgáltatóknál hagyta ezt a jogot.

A lényeg nem kell rögtön futni a biztosítóhoz és a hatósághoz regisztrációra.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
18 Válaszok
4394 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Augusztus 10., 22:48:06 pm
írta nova
0 Válaszok
758 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2016. Április 27., 11:14:34 am
írta Novill
15 Válaszok
1238 Megtekintések