Villanyszerelõ szakmai fórum változásai

Indította nova, 2011. december 12., 12:37:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Idézetet írta: L.ZOLTÁN Dátum 2012. október 20., 11:11:12 DÉLELŐTT
Viszont ha jól sejtem ez a Te személyedben egy kézben van.

Nem csak én byron is sokat segít. Engem többet láthatók a fórum hasábjain, de a háttérben is sok munka folyik, aminek következtében ilyen amilyen ez a fórum.

Idézetet írta: L.ZOLTÁN Dátum 2012. október 20., 11:11:12 DÉLELŐTT
Kérlek oszd már meg velünk, hogy mennyi idõt töltesz naponta az oldal rendezgetésével, fejlesztésével. Mennyi ebbõl a hobby, a munka vagy a kötelesség.

Hát a fórum statisztikában látható, hogy bejelentkezve mennyit idõt töltöttem személy szerint én. A fejlesztést úgy kell elképzelni, hogy van egy alap elképzelés melyet folyamatosan alakítunk az igényeknek megfelelõen. Vannak a fejlesztés menetében rövid és hosszú távú tervek is. Melyekbõl sokszor nem lesz éles rendszer, a legkülönbözõbb dolgok miatt. Inkább hobbi mint munka, tény hogy az idõ elõrehaladtával folyamatosan csökken a háttér munka, de ez így van jól.  :) Kötelesség? Ez érdekes kérdés mivel egyre ismertebb a villanyszerelõ szakmai fórum és ez valamilyen szinten felelõsséggel is jár, hiszen ha a rendszer leállna esetleg pár napra. Esetleg megszûnne. Gondolom lennének páran akik nem örülnének neki. ;)

Idézetet írta: L.ZOLTÁN Dátum 2012. október 20., 11:11:12 DÉLELŐTT
Egyáltalán hogy alakult ki a Fórum, mi volt az elsõ késztetés?
Engem érdekelnek a sikertörténetek, remélem megosztod velünk.

Miért hoztuk létre ezt a fórumot? - Villanyszerelõ Szakmai Fórum

Az hogy mennyire sikertörténet majd az idõ eldönti, mindenesetre fontosnak tartjuk a mai világban egy ilyen jellegû szakmai közösséget fenntartani a villanyszerelõknek is. Hiszen nagyon sok hasznos információt tudunk egymással megosztani, cserélni. Természetesen lehet itt bármilyen rendszer, ha a felhasználók fórumozok nem lennének. Esetleg problémásak lennének, hála istennek ilyen jellegû probléma nincsen. Kifejezetten egy jó hangulat uralkodik a fórumon, aminek nagyon örülök.  :D

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

L.ZOLTÁN

 :)

Nova , én makacs ember vagyok, olyan bulldog-féle, amelyik megfog és nem ereszt. Továbbra is kíváncsi vagyok arra, hogy mi volt az elsõ szikra az oldal létrehozásában. Csak úgy jött az ötlet? "Na ezt megcsinálom!" és elkezdted verni a billentyûket az ihlet hatására?
IdézAz hogy mennyire sikertörténet majd az idõ eldönti
Szerintem ez már eldõlt.  :)

nova

Az elõzõ hozzászólásomban linkelt témában szerintem eléggé jól leírtam.  ;)
Az a lényeg, hogy ha lett volna egy olyan villanyszerelõ fórum ahol normális hangnemben, normális felületen lehet szakmai beszélgetéseket folytatni, akkor ebben a formában fel sem vetõdik ennek a fórumnak a létrehozása.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

rabszolga

Idézetet írta: nova Dátum 2012. október 20., 13:43:08 DÉLUTÁN
Az elõzõ hozzászólásomban linkelt témában szerintem eléggé jól leírtam.  ;)
Az a lényeg, hogy ha lett volna egy olyan villanyszerelõ fórum ahol normális hangnemben, normális felületen lehet szakmai beszélgetéseket folytatni, akkor ebben a formában fel sem vetõdik ennek a fórumnak a létrehozása.
Egy apró megjegyzést, ha megengedsz... Abszolút nem szeretnélek megsérteni és abszolút semmi közöm hozzá. De...
Azért ez üzleti vállalkozás is, mégha nem is vallod be nyíltan. Ne legyünk ennyire álszentek... ;)
A célok szépek és jók, de ha még némi pénzt is lehet belõle kihozni, hát akkor meg egyenesen ragyogó.

Mondom, nem a froclizás a célom (bár már többen kifogásolták, miért kötözködöm...), csupán szeretem tisztán látni a dolgokat.

Ettõl függetlenül be-be nézek és sok sikert a folytatáshoz! Nem irigykedem, sõt drukkolok hogy beinduljon a "verkli", a gazdaság fellendítése mindenkinek közös ügye. Ugye? :)

nova

Nyilván üzletileg is kell, hogy legyen valamilyen terv, hiszen a fórum mûködtetése és fenntartása is anyagi vonzattal jár. Ezt úgy gondolom nem olyan nagy titok, egyáltalán nem akartam álszentnek lenni ebben a kérdésben. Viszont a fórum indulásakor egyáltalán nem volt szempont, hiszen nem tudtuk mennyire lesz életképes az elképzelés.  Ha gazdasági oldalról nézzük a fórum mûködését akkor elõbb utóbb természetesen valahol az cél, hogy a ráfordított energia is megtérüljön valamilyen formában. Ezért is írtam, hogy ez inkább hobbi mint munka, hiszen ha kiszámolnánk csak az én óradíjam a fórumon töltött idõvel, nem is számolva a többi háttérmunkára fordított idõt. Akkor biztosan kijönne egy szép szám. :) A cél továbbra sem a pénzszerzés hanem a kezdeti célok melletti maradás, azaz egy mûködõ szakmai közösség a villanyszerelõ szakembereknek, ahol meg tudják osztani egymással tudásukat és tapasztalatukat a villanyszereléssel kapcsolatban. Ezt a cél egyre jobban kezdjük elérni, hiszen a kezdõ (tanuló) villanyszerelõk és villamos szakemberek mellett tapasztalt jó villamos szakember gárda is jelen van a fórumon. Persze ha azt nézzünk Magyarország területén jelenleg is mennyi villamos szakember van akkor van még mit dolgozzunk a fórum ismertségén. :) Mindenesetre ennek a fórumnak is mint minden más fórumnak a tagjai (fórumozói) az igazi érték. Nyilván ha csak gonddal járna és nem elvezném például én is a fórumon töltött idõt és munkaként fognám fel akkor nem lennék ilyen lelkes a villanyszerelõ fórummal kapcsolatban. 
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Én magam is üzemeltettem egy üzleti honlapot és tudom nem kis feladat napra készen tartani, megfelelõ szponzorokat találni, mint az oldal támogatói. Itt a feladat még nagyobb, mert az írásokat függetlenül kinek szól, bizony el kell olvasni, hogy szükség van-e moderálásra vagy maradhat. A képek végett igencsak nagy a tárhely igény. Szerver sebesség sem kisebb gond. És vagyunk, mi a fórumozok, ha nem találunk rögtön megfelelõ témát nyitunk újat és lehetõleg rossz helyen. Itt jegyzem meg kezd túl sok téma lenni, amiket al gyûjtõbe kellene rendszerezni. A fórumon eddig sikerült a személyeskedéseket korrekten kezelni. És ez így jó!! Lényeg egyre több az érdeklõdõ és kellõ szakmai bázis is összeáll arra, hogy széles érdeklõdési kört ki tudjon elégíteni, és szerintem ez a közös cél.

További lelkesedés és kitartást kívánok. ;D

nova

Idézetet írta: Szelei Dátum 2012. október 27., 19:21:09 DÉLUTÁN
Itt jegyzem meg kezd túl sok téma lenni, amiket al gyûjtõbe kellene rendszerezni.

Téma rendezéssel kapcsolatban nyugodtan írjatok az alábbi témába, hogy szerintetek mi lenne esetleg jobb helye egy-egy témának. Esetleg milyen csoportosítás kellene.

Témák rendezése - Villanyszerelõ Szakmai Fórum
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Idézetet írta: nova Dátum 2012. március 30., 22:41:38 DÉLUTÁN
Villanyszerelõ szakmai fórum változásai - Villanyszerelő Szakmai Fórum

Újabb kisebb funkcióval bővült a fórum, mely segíthet a fórum felhasználói élményének fokozásában.

Minden téma felett megtalálható egy 5 csillagos kis értékelő rész, ahol a témát lehet "osztályozni" értékelni, hogy mennyire nyerte el a tetszéseteket. Az általatok indított témára értelemszerűen nem tudtok szavazni. :)
Természetesen nem kerül rögzítésre, hogy ki mire és hol szavazott.

Remélem elnyeri tetszéseteket ez a kis fejlesztés.


Szeretnélek megkérni titeket, hogy ha lehetőség van rá használjátok ezt a kis funkciót is, amely a hozzászólások felett található. Ennek olyan szempontból lenne még jelentősége, hogy a téma tartalmi értékelése mellett ezek a kis csillagok a google keresőben is megjelennek.

Köszönöm. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!