Villanyszerelő szakmai vizsgám lesz segitséget kérek!

Indította lacika94, 2013. május 07., 18:04:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sztrogoff

"Remélem nagy hülyeséget nem írtam :-)"
Az még ezen a szinten nem lenne probléma, bár az első önálló munkádnál már az lenne. :)
Ezek a rajzok igazából nem jók semmire. Nem arról volna szó, hogy rosszul oldottad meg a feladatot, ilyen rajzokat szokás készíteni. Hanem arról, hogy a csövezést ez csak annyiban mutatja, hogy "hát, itt megy valami". A kérdést rosszul fogalmaztam meg, mert oké, amit kérdeztem, csak amit rá válaszoltál, akkor kellett volna a kiegészítés, hogy: és azt hogyan csövezed? Mert ugye, mint az előbb jellemeztem, hogy nem jók semmire, ezen rajz alapján neked csöveket kell elhelyezni, kellő számban, és úgy, hogy minden vég oda lyukadjon ki, ahová praktikus. Nyilván szoros összefüggésben azzal, hogy hogyan vezetékezed és kötöd.
Nem tudom, elég világos voltam-e. :) Szóval, a fürdőszobai váltókapcsolós áramkört részleteznéd, hogy valósítod meg?
Persze, ha épp inkább vacsoráznál, az is oké. :)

Marton

Nekem csúnya a rajz, sok a keresztezödő vonal, újra rajzolnám.
Az áramköri kiosztás kiírás szerinti azonosságával most nem foglalkozom. A lakótér 2-nél a jobb oldali és ablaknál lévőt nem körbe vezetve rajzolnám és vinném, hanem felső falnál, ablak felöl vinném. Sztrogoff véleményével egyetértek, mellesleg magassági jelölésről nem írt véleményt.
Mellesleg elég életszerűtlen az alaprajz, helyiség kiosztás ( de ez már nem a Te hibád ).

Tyupessz

Nos, gyakorlati tapasztalat nélkül józan paraszti ésszel a következő módon (csak a világítás). A bal oldali falon felül egy doboz és egy cső lefelé a baloldali kapcsolóhoz. Az ablakkal párhuzamosan még egy cső (ebben menne a "lakótér 2 világítási áramköre is) így a felső jobb sarokba is kellene egy doboz, majd a jobb oldali falon még egy cső a másik kapcsolóhoz amihez dobozt raknék onnan pedig a rajz szerint mennék a lámpákhoz. Nagyon túlbonyolítottam? :-)

Tyupessz

Marton

Első rajzom :-) De köszi a tanácsot a sok keresztezéshez.

Sztrogoff

Idézetet írta: Tyupessz Dátum 2019. december 22., 20:30:10 DÉLUTÁN
Nagyon túlbonyolítottam? :-)
Nem, dehogy. Csak arra akartam rávilágítani, hogy ehhez a tervhez még hozzá kell tenni gondolkodást.
Ami viszont elgondolkoztam, hogy azt írod, a "cső ebben menne más is". Mert a már elmúlt magyar szabványok idejében az előírás az az volt, hogy egy áramkör, egy cső. Ma ilyen előírás nincs. Pedig lehet, hogy praktikus. :)