Témák rendezése

Indította nova, 2011. szeptember 18., 18:47:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Kérdések válaszok részben készítettem egy villamos tervezéssel kapcsolatos részt, ahol kérhetnek az érdeklõdök tanácsokat az általuk megadott tervek alapján. Villamos rendszer kialakításához gyakorlati és elméleti tanácsokat.

Villamos terv - Villanyszerelõ Szakmai Fórum
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

A fórumon újabb átalakítást eszközöltünk, melynek eredményeként megszüntettük az általános beszélgetések részen belül a Hírek, újdonságok részt, melyben található kevés téma át lett helyezve a megfelelõ helyekre a szakmai továbbképzések részbe.

A szakmai továbbképzés részen belül újabb fórum részt lett létrehozva épület felügyeleti rendszerek névvel.

Épület felügyeleti rendszerek - Villanyszerelõ Szakmai Fórum

A villanyszerelõ szakmai fórum elsõsorban a szakmai beszélgetéseknek szolgál helyéül ezért az általános beszélgetések rész lentebb lett mozgatva a fórum struktúrában. Egy ideig biztosan szokatlan lesz a fórum régebbi tagjainak, de a fórum megjelenése szempontjából jobbnak találtuk így. (Remélhetõleg mindenki megbarátkozik vele :) )

Üzenet összefûzve: 2012. január 31., 01:05:48 DÉLELŐTT

A szakmai beszélgetések részbõl az intelligens épületek megoldásaival foglalkozó résznek is nyitva lett egy külön rész, ahol reményeim szerint van lehetõség egy kisebb fajta továbbképzésre ezzel a technológiával kapcsolatban is. Mivel egyre több fiatal kezdõ szakember is megtalál miket, így hasznos tudásanyagot sajátíthatnak el akár ezzel a területtel kapcsolatban is.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

szmihaly

Egy kérdésem lenne: Nem lehetne-e fent a fõsávban létrehozni egy úgynevezett "oldaltérkép"-t? Tudom,igyekszel mindent egy kategóriába rakni,de ha keresek egy régebbi témát akkor a fél fórumot át kell nézni,hogy hol találom. Az oldaltérképen meg egyszerübben meglehetne találni,hogy az adott fõ fórum,milyen alfórumában,milyen téma található.

nova

Igazából most is van oldal térkép beállítva a fórumhoz, igaz nem olyan célból mint te írtad. A fórumon legalul sitemap néven található. Mivel egyre több téma lesz így ennek nem biztos, hogy jó lesz az áttekinthetõsége. Ha mégis segít akkor a felsõ menüben létre tudok hozni neki egy hivatkozást. Egy weboldalnál nagyobb segítség lehet. Érdemes használni a fórum keresõjét, ahol az egyes kulcsszavakra könnyû rákeresni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Villamos tervezõk - Villanyszerelõ Szakmai Fórum

A fórumon belül a kapacitás felajánlás részben nyitottam egy új alfórumot, ahol a villamos rendszerek tervezésével foglalkozó szakembereket lehetne összegyûjteni, hiszen sokan keresnek már tervezõket is a villamos iparban, akár családi házak tervezésére is szükség van már sok esetben. Ráadásul a villamos rendszerek tervezõi és a kivitelezõk között sokszor félreértések vannak, hiszen a gyakorlati élet néha kicsit más mint a tervrajzokon szereplõ dolgok. Így esetleg kölcsönös tapasztalatcserével hasznos információkkal tudna mindkét oldal szolgálni a másiknak, ami mindenki elõnyére válna.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Megint rendezgettem egy kicsit a fórum témáit. Ezúttal a titkok kamrája került egy kicsit átrendezésre.
Nyitottam egy új alfórumot a jegyzõkönyveknek és a velük kapcsolatos közös munkáknak és beszélgetéseknek. A szabvány változások táblázatát is áthelyeztem ide amit ki is emeltem, mert úgy gondolom az egy nagyon hasznos kis táblázat mindannyiunknak.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Ha javasolhatom a politikát hagyjuk, mert általában nem jó irányba viszi a beszélgetéseket és úgy gondolom a fórum maradjon inkább politika mentes. Másol úgyis még a csapból is ez folyik. :(


Köszönöm
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Kedves Nova!
Sajnálom, de nem értek egyet azzal, hogy egy ilyen problémát feszegető topik, csakis rossz irányba viheti el a beszélgetést, bár kénytelen vagyok fejet hajtani a moderátori mindenhatóságod előtt.
Ha már a téma egy kicsit necces, akkor hallgassunk? Gondolom nem véletlenül nyitotta valaki ezt, de ha már nyitva hagytad, akkor sajnos elkerülhetetlen a politikával való összefonódása, mert ugyanúgy megkövetelik ma már minden embertől, hogy legyen politikus és banki szakember is egyben. Akkor legyünk(!) és ne csak nézzünk bambán a hatóságokra, amikor már az életünket viszi, minden hamis joggal felruházott szabályok alapján, hanem legyünk felkészültek.
Javaslom, ha számodra már a cím is a politikai vitákat vetíti előre, akkor már csírájában fojtsd el, hogy ki sem tudjon alakulni, mert sajnos sok ilyen jellegű témába szorosan beleszövődik az emberek rendszer iránti ellenvéleménye, vagy hagyd, hogy kibontakozzon, de semmiképpen nem tartom emberségesnek, hogy valakibe csak úgy, ukk-mukk-fukk belefojtjuk a szót, mert ez további lelki terhelést okozhat, az amúgy is túlterhelt embereknek.
A másik javaslatom lenne, hogy hozz létre egy ún. "Dühöngő" nevezetű topikot, ahol a regisztrált mesterek is levezethetik a gőzt, ha már olyan sok időt eltöltenek itt a napi problémáik után és közben életben is tartják az oldalt. Ettől még nem lesz senkinek semmi baja, de legalább mindenki tisztában lehet a közösség akaratával és állapotával.
Köszönöm, hogy meghallgattál, illetve elolvastál. :)

Gyurmaúr(fi-relé)

Én az előbb elhangzottakat kiegészíteném azzal, hogy szmisi kollégánk feltett egy igen konkrét kérdést, mely szerint mikor, miért is lett a Démász EdF ,azaz Francia ÁLLAMI energiavállalat -talán- 100%-os tulajdona? Én erre igyekeztem nem pongyolán, hanem a lehető legkonkrétabban válaszolni, hiszen misi valószínűleg efelől érdeklődött?! Most, arról én sajnos nem tehetek, hogy ez akkor történt, amikor és akkor azok voltak hatalmon, akik... De sem én, sem más nem fogalmazott meg a tények nyers, tárgyszerű közlésén túlmenően semmiféle fröcsögő, hisztériakeltő véleményt és azt gondolom, ennek így igenis bele kell(ene) férnie az intelligens felnőtt szakemberek közötti kötetlen eszmecsere fogalomkörébe, vagy?! ::)

nova

OFF

Idézetet írta: nyaki Dátum 2012. december 29., 19:57:05 DÉLUTÁN
Javaslom, ha számodra már a cím is a politikai vitákat vetíti előre, akkor már csírájában fojtsd el, hogy ki sem tudjon alakulni, mert sajnos sok ilyen jellegű témába szorosan beleszövődik az emberek rendszer iránti ellenvéleménye, vagy hagyd, hogy kibontakozzon, de semmiképpen nem tartom emberségesnek, hogy valakibe csak úgy, ukk-mukk-fukk belefojtjuk a szót, mert ez további lelki terhelést okozhat, az amúgy is túlterhelt embereknek.
A másik javaslatom lenne, hogy hozz létre egy ún. "Dühöngő" nevezetű topikot, ahol a regisztrált mesterek is levezethetik a gőzt, ha már olyan sok időt eltöltenek itt a napi problémáik után és közben életben is tartják az oldalt. Ettől még nem lesz senkinek semmi baja, de legalább mindenki tisztában lehet a közösség akaratával és állapotával.
Köszönöm, hogy meghallgattál, illetve elolvastál. :)

Először is köszönöm a véleményedet. Viszont ha megnézed a témát pont én indítottam a hivatkozással egy cikkre. ;) Tisztában vagyok vele, hogy nem lehet elválasztani sokszor a dolgokat. Hiszen nem csak fehér és fekete létezik és nyilván ha az indító témánál maradunk akkor a gazdasági helyzetnek is szerepe van a kialakult helyzetben és ezáltal a politikának és a politikai elit által meghozott döntéseknek is.
Úgy gondolom a szót nem fojtottam bele senkibe, hiszen nem zártam a témát, a hozzászólásomat csak mint iránymutatást írtam. Ezért nem pirossal és kiemelt háttérrel írtam.

Tény: A politikai témák sajnos sokszor a beszélgetéseket nem jó irányba viszik. Hiszen az életben sokféle csatornán folyamatosan ki vagyunk téve neki, ilyen vagy olyan módon.

Mindig is úgy gondoltam, hogy demokratikus eszközökkel lehet egy ilyen fórumot is sikerre vinni. Ezt a fórumot nem az én királyságomnak tekintem, hanem a mi közösségünknek. Ahol igyekszem mindig meghallgatni és átgondolni a közösség javaslatait. Mivel én a békés hangnem és a kiegyensúlyozott kompromisszumok embere vagyok, így hajlandó vagyok engedményt tenni ez ügyben.

Mire is gondolok?
Lehet olyan témát nyitni ha igény van rá, hogy ezek a jó dolgok történetek velem ma  (vagy valami hasonló) és az ellenpárja ezek a rossz dolgok történtek velem ma.
Volt már hasonló téma:

http://villanyszerelo.forum.hu/index.php?topic=338.0

Ha úgy gondoljátok, hogy szükség van ilyen jellegű topikokra is a fórumon, ám legyen. Viszont azt kérném, hogy ne csak a rossz dolgokat csatoljátok vissza a fórum közösségének, hanem a jókat is. Örüljünk egymás sikereinek. Nincsen arra szükség, hogy egyfajta negatív hullám járja át a fórumot. Tehát amíg nem szülnek az ilyen jellegű beszélgetések ellenérzéseket és mindenki tárgyilagos tud maradni addig maradhatnak az ilyen jellegű beszélgetések is. Ha esetleg mégis nagyon elmennek kontrollálatlan irányba az ilyen jellegű beszélgetések, akkor jelen döntésemet felülbírálom.

[info]Azért arra törekedjünk, hogy a villanyszerelő szakmai fórum maradjon is a szakmai beszélgetések fóruma. [/info]
Remélem ezen megoldás mindenkinek megfelel. :)

/OFF

Vissza az eredeti témához...
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!