Teljesítménynövelés

Indította TLaszlo, 2014. december 30., 15:33:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

rajki

Idézetet írta: zoli_varga Dátum 2015. február 04., 17:06:03 DÉLUTÁN
Tisztelt Kollégák !
Sürgős!

Lépcsőházban lévő merőben  kellene a  mért fő vezetékeket   cserélni. Bp 14. Ker. A BV 10 buborék vagy Tlr 1 elfogadott még?

Köszi: Zoli 

Tapatalk-kal küldve az én LG-D280-el

Sajnos nem! :(

zoli_varga

Pedig még forgalomban van sok helyen. Itt pont jó lenne. C32 kismegszakító van Al 6 os vezetékhez.

Tapatalk-kal küldve az én LG-D280-el


rajki

Idézetet írta: zoli_varga Dátum 2015. február 04., 19:09:06 DÉLUTÁN
Pedig még forgalomban van sok helyen. Itt pont jó lenne. C32 kismegszakító van Al 6 os vezetékhez.

Tapatalk-kal küldve az én LG-D280-el

6-os alura 32A önmagában is érdekes.
Hensel HB-1000-et beteszed alá, a méretlent becsövezed MÜI. 36-ossal, a mért meg adja magát némi gégecsővel ;)
Vagy írsz az MMO-nak egy szép levelet, elküldöd ezt a fényképet és megkéred őket, hogy engedélyezzék a TLR-1 szekrényt.

Gyurmaúr(fi-relé)

Fhűűű, de randa!! :'( Ha rajtam múlna, ez az egész szét lenne ám bombázva, oszt zsírúj méretlen felszálló min. NAYY-J 5x35mm2, mely beérkezik egy PVT 3060-as sínszekrénybe, melyet körbe építenék PVT 3060-as mérőszekrényekkel, onnét pedig 5x16mm2-es NAYY-J mért főkábelek a kérókba, ahogy azt kell! Lenne ám szigorság...

zoli_varga

IdézFhűűű, de randa!! :'( Ha rajtam múlna, ez az egész szét lenne ám bombázva, oszt zsírúj méretlen felszálló min. NAYY-J 5x35mm2, mely beérkezik egy PVT 3060-as sínszekrénybe, melyet körbe építenék PVT 3060-as mérőszekrényekkel, onnét pedig 5x16mm2-es NAYY-J mért főkábelek a kérókba, ahogy azt kell! Lenne ám szigorság...

És ez mennyibe fájna?!
3 emelet  van. terv. ÉV, EBF, munka, helyreállítás, lakások hálózatának rendbetétele........ valakinek nagyon el kéne gondolkodnia   a megfelelő helyen ezen a szabvány, kvázi szabvány, törvény dolgon.

... pedig a tulajdonos csak egy villanytűzhelyet szeretne használni némi mosógéphasználattal egy időben.
Most mit mondjak neki cirka 1,5MFt?
Lehetetlenség van pénz nincs. (nem politikai hirdetés)

Gyurmaúr(fi-relé)

zoli, miket nem mondasz/moncc?! 1.5 milla max az egész épület komplett szerelése lenne, NAYY-J 5x50mm2-es felszálló méretlen kábellel, vagy 2 db, egyenként 5x25mm2-es-sel, szintenként 1-1 db PVT 3060-as sínszekrénnyel, melybe érkezik/távozik a felfűzött méretlen felszálló(k) és minden kérónak 1-1 3060-as mérőszekrénnyel, s onnét 5x16mm2-es NAYY-J mért főkábelekkel a mért főelosztókig. Na, ez lenne kábé annyiba, feltéve, hogy van a háznak ennyi a felújítási számláján és van szándék (tudod, "van-e szándék? Szándék van...") arra, hogy rendbe rakják a vill hálózatukat?! Az a gáz, hogy csak a gázhálózatnál van fosás, mert ott ugyebár a szolgáltató elzárja a főcsapot, ha a méretlen gázhálózat bármely részénél szivárgás gyanúja áll fenn! A vill hálózatot a legtöbb helyen telibe szarják mindaddig, ameddig nincs vmi moltoszopoa...

Üzenet összefûzve: 2015. február 09., 19:25:03 DÉLUTÁN

Figyu, a tulajnak ajánlj (a villanyászat is egyfajta sales, marketing meló, ahol kell néha néminemű "ferdítés, csúsztatás a kívánt siker elérése érdekében ;) ) neki 3 fázist, 3x16A-el, esetleg 20-al, mert azt ki tudod hozni olyan 100-120 körüli összegből, hiszen HFH-t csak a 32 és 48A közti 16A-ért kell csengetnie, a Csatári PVT is megvan "jóárasítva", ha lecheckolod a vatera, olx, stb árakat, egész biztos találsz vagy Henselt, vagy Csatári PVT-t 15-20 rugó közti áron. Kell némi 5x16-os NAYY-J , mert annak métere kb. 700.- Ft. Mennyi mért főkábel kell a -dettó felújítandó, cserélendő, dettó vaterán beszerzendő- mért főelosztóig, illetve a szinti felszálló leágazástól a mérőig?? Nem hinném, hogy szumma 10 méternél több?! Úgy tudsz a legjobban kaszálni, ha te veszel meg mindent és ráteszel az anyagra is alsó hangon 30%-ot...
Tehát először jól megszervezett sales, marketing és utána a villanyászat!!! Hajrá!

zoli_varga

Természetesen a házra gondoltam nem az egy szem fogyasztóra.
Az a  szomszéd "nusinéni" aki "megfullad a portól és nem tud a zajtól pihenni és fel akarja a tulajt a *tanácsnál* jelenteni" nem tudom miként menne bele egyáltalán bárminemű felújításba.

Ha megnézed a képet látod az állapotokat. Valaki egyszer rárakot egy C32 es kismegszakítót a 6 os Al vezetékre és az ELMŰ átvette. Van mellette még 3+1 vez. mérő ami dettó ilyen. Nem a távolság vagy anyagmennyiséggel van a baj hanem azzal hogy amiért a tulajdonos foglalkozna a villamos biztonsággal és a minőséggel neki muszáj szabványosítani addig a többi mérő állapota az ELMŰ számra indifferens.




Gyurmaúr(fi-relé)

tök egyszerű: rá kell ijeszteni nusikára, hogy "nagy baj" lesz, ha nem lesz kooperatív... Tudod: hatékony marketing & sales...