Fogyasztásmérőhely többlépcsős túlfeszültség védelme

Indította petike199600, 2014. január 08., 07:56:58 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Csináltam egy rajzot a többlépcsős túlfeszültségvédelemről. Arra kérlek titeket, hogy nézzétek át és ha találtok benne valami hibát akkor írjátok azt le nekem.
Köszönöm szépen!

nyaki

Üdv!
A rajzod helyes :) , csupán annyi kiegészítésem lenne, hogy a helyi dugaljhoz kötelező az ÁVK, a D-osztályú védelem után.

Gyurmaúr(fi-relé)

nagygyon profi, de annyi kiegészítésem lenne, hogy a "B"-s jószág előtti késes minimum 100A-es kell, hogy legyen MINDEN körülmények közt, azért hogy a másodlagosan keletkező túláramcsúcsok miatt nem oldjon le feleslegesen.
Ami még fontos, hogy a B-s cucctól érkező min 16mm2-es PE vezeték a lehető legrövidebb úton, tehát a tőle max 20-30cm vezetékhossznyira tartózkodó fő EPH -mondjuk OBO 1801- sínbe csatlakozzék, mely sínbe érkezzen dettó a földelő (szonda)-tól érkező 16-os MKh vezeték, éssatöbbi... Az egész "B"-s cucc egyébként azért kerüljön egy tokozottba az NKI késesekkel, mert itt is követelmény az egyes L vezetők max 50cm-s hossza, mármint az aljzatok és a B-s cucc között! Viszont a fő EPH sínt TILOS egy tokozottba tenni a túlfeszvéd cuccal, ugyanis az azt rejtő tokozott minden esetben plombálandó, viszont az EPH-t könnyen hozzáférhetővé kell tenni a mérések megejtése véget...  8)

faxelektro

Jó estét
              Hová kell szerelni és hogyan,honnan kell bekötni a képen látható túlfeszültség védőt még nem szereltem ilyent és mire szolgál az L1 L2 L3 csatlakozó utáni kis dug-alj.
                                                                                                 Köszönöm 

Üzenet összefûzve: 2015. február 26., 19:31:49 DÉLUTÁN

Hol használják leginkább

980POWER

Kérnénk egy márka és egy típus megjelölést! a kép alapján kismegszakítóval egybeépített túlfeszvédelmi egység. Én még ilyet képen se láttam de ha van ilyen akkor szerintem ez "B" lépcsős Tehát 4 vezetékes részhez. Egyébként a csatlakozások alapján el lehet dönteni hová kell bekötni. Az adatokat mindenkép ismerni kell, mert vannak más meghatározó tényezők is az áramkörben való elhelyezésen kívül!

faxelektro

PHOENIX CONTACT
                                      VAL-CP-MCB-3C-350/40/FM
                                     Ord.No.2882776
Ez a típus és szám
                                                                       Köszönöm a segitséget

Üzenet összefûzve: 2015. február 26., 21:48:25 DÉLUTÁN

Egy méreg drága műszer 265 euro jó volna tudni mire képes

Gyurmaúr(fi-relé)

https://www.phoenixcontact.com/online/portal/hu?uri=pxc-oc-itemdetail:pid=2882750&library=huhu&tab=1
Nos őnagysága egy fullos, ELŐTÉTBIZTIS TN-S rendszerű, tehát MÉRT főelosztóba applikálandó, azaz "C" lépcsős túlfeszvédelmi unit, mely komplet feügyelettel bír, mely remote control opcióval is rendelkezik, egyszóval full extrás, mint egy W124-es Merci, melyben minden földi jó benne van, ami szemnek- szájnak ingere! 8)
Mondjuk én egy -igaz nem "rimótos"- előtétbiztivel összekötött (én kötöm őket össze 6mm2-es MKh-val, vagy MCu-val) DEHN, vagy OBO V20-as "C"-s túlfeszvédelmi cucckát kihozok kb a feléből, de mint azt mondani szokás: izlések & pofonok... Ha mondjuk a barátosnéd kecóját szeretnéd ezzel megvédeni a csúnya túlfesz löketektől, nos akkor semmi sem lehet drága...  ;)

980POWER

A képen a "VAL-CP-MCB-3C-350/40/FM - 2882776" 4-vezetékes rendszerhez (L1, L2, L3, PEN) látható, a típus alapján pedig  5-vezetékes rendszermez (L1, L2, L3, N, PE) "C" osztályú, Nézd meg a képet:

faxelektro

Jó estét
            Gyurmaúr a barátosné m inkább azért hozta,hogy szereljem fel fele áráért valakinek de nincs nagy kapás rá
még fele áráért sem.Az a kérdésem,hogy egyéb védelem nélkül érdemes-e bekötni hová kell bekötni mi úzán mi elé
vagy egy rajz is jó volna ha találok gazdát neki egy százasért. L1 L2 L3 és Föld+a középen az a dugaszolható rész
amit szintén nem tudom mire jó
                                                          Kösz minden segitséget
                                                                                                     

980POWER

Hát őő őő ja! Rajz a csatolmány jobb oldalán a vezeték keresztmetszetek adataival stb.
De ez önmagában nem elég, ehhez kell egy ugyanilyen márkájú "B" típusú is, hogy fel tudd használni.