Villanyszerelő szakmai vizsgám lesz segitséget kérek!

Indította lacika94, 2013. május 07., 18:04:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Laca83

Lacika94! Nem téged hibáztatlak,csak egy véleményt alkottam.Te maximum abban vagy hibás ,ha nem tanultál! A képzési rendszer mindenhol más! Nem ezt írtam le? Kizárásos alapon így nem is lehetséges segíteni,mert nem azt várják tőled amit más tud,hanem amit te tudsz arra kíváncsiak.Azt írtad gyakorlati rész oké,minden oké,kivétel az írásbeli....Nem értem,ha minden oké,akkor az írásbeli fejben megvan! Ha viszont az írásbeli gázos,akkor erős a gyanúm,a többi sem megy valami simán. Nem?

Villanyreszelő

Szerintem 2 féle ember létezik.
Akit érdekel,szereti csinálni,vagy előre akar lépni,megtanulja a szakmát,ha kell szakiktól,könyvekből,nem akar alul maradni.
Ezek az emberek vannak a fórumon!
A másik fele tisztelet a kivételnek,csak azért jön ide,hogy a tételeket megszerezze.
Ez utóbbiból nem lesz villamos szakember.
Nyilván az oktatással is baj van,kevés óraszám stb.
Mi lenyomtuk a melót,suli,majd óra a után bent maradtunk a tanárral,készséggel álltak rendelkezésünkre,Át is mentünk a vizsgán.Be kellett vinni a fogót,a huzalcsupaszítót,a mérőműszert,volt hogy még kapcsolót is,meg vezeték is kevés volt ,sajnos ellopták,mert rízbű van,de összehoztuk az áramkört így vagy úgy.


Üzenet összefûzve: 2013. május 11., 21:26:18 DÉLUTÁN

Lacika94!

Küldj légyszíves egy másik címet mondjuk gmaileset,mert a citromailre nem mennek el a tételek!


Üzenet összefûzve: 2013. május 11., 21:31:11 DÉLUTÁN

Még annyit,hogy az áram,és feszültségváltó bekötését is tanítják,sőt mi több vizsga anyag.
Tudom hogy sok fajtaszerelvény van,láttam régi TSZ bekötéseket is,Ipari áramváltósakat is,a fázis régen is fázis volt csak R,S,T jelöléssel,ma pedig L1,... ha jól tudom.

Fecó

"és én tehetek róla amit tanitottak a tanárok megtanultam de ez édes kevés
semmit nem foglalkoztak velük ennyi nemén rajtam múlott hogy mennyi tudást szerzek meg az iskolában,és a gyakorlati helyemen...."

Most lehet hogy nem fogtok szeretni, de le kell írjam az őszinte véleményem, talán azért is, mert jómagam is "gyakorlati képzőhely" vagyok, és idén végez ismét 2 tanulóm. Kedves Lacika94! 4 évig jársz iskolába, elhiszem hogy nem tanítottak meg neked sok mindent a tanárok, de Te mit tettél az ügy érdekében? Beregisztrálsz erre a fórumra 3 héttel a vizsga előtt és kapkodva fel szeretnél készülni egy szakmunkásvizsgára? Ha valóban érdekelne a dolog, akkor már 1-2 éve tag lennél itt, és folyamatosan készülnél a dologra. Kérlek gondolkodj el, hibásak a tanárok, az iskola, a szakképzési rendszer, talán még a gyakorlati helyed is, de Te valóban mindent megtettél? Vannak könyveid, jegyzeteid amiből készülhetsz? Nem adtak könyvet az iskolában? Az Én tanulóim sem kaptak, de ha valaki tanulni akar, az internet világában nem ismer lehetetlent! Te tanulni akartál? Mit csináltál 4 éven keresztül? 3 év után nem volt gyanús hogy ebből gond lehet vizsgán? Sajnos sok tanuló nem is annyira a vizsgatételeket akarja megtanulni, hanem csak egy gyors puskát tudjon nyomtatni a vizsgára, és kész. Tapasztalom, hogy a követelmények egyenlőek a nullával. A jelenlegi szakképzési rendszer egyenlő a nullával, sajnos addig jutottunk, hogy a villanyszerelő tanulók 2 héttel a vizsga előtt készülnek fel (nem csak Te, ne vedd magadra) és a gyakorlat azt mutatja, le is vizsgáznak (talán a statisztika fontos az iskoláknak). Nem akarlak bántani, de ebben a fórumban már volt szó modulokról és vizsgákról, illetve rengeteg területet érintettünk. Arra vetted a fáradságot hogy átnézd egy kicsit az itteni hozzászólásokat, vagy valaki csak szépen készítse neked össze az anyagot, mert erre nincs időd, hiszen mindjárt vizsga. Nem azzal van baj, hogy segítséget kérsz, hiszen itt minden kolléga a legnagyobb megértéssel és segítőkészséggel viseltet a fiatalabb korosztállyal szemben, hanem a "mindenki hibás hogy Én tudatlan maradtam" hozzáállástól. Te most szakmát fogsz szerezni, akár emberek élete múlik majd a kezed munkájától, ebből fogsz boldogulni (vagy nem) az életben, pénzt keresni, autót-lakást házat venni. A munkádból fogod eltartani magad és jövendőbeli családod. Talán ha mindez az iskolád és a tanáraid nem érdekli, akkor bizony saját magadnak kell kezedbe venni a sorsod, és megtalálni a válaszokat a kérdésekre, megszerezni a tudást. A legnagyobb baj ha nincsenek is kérdések, és nem is igazán kell a tudás. Ha Te villanyszerelést szeretnél tanulni, akkor már lett volna lehetőséged erre, de sajnos Te csak vizsgázni akarsz. Bocsánat mindenkitől az őszinte "fejmosás" miatt, de minden éremnek 2 oldala van. Ha hibás az iskola és a tanár is (valószínűleg) akkor talán a másik oldalról is vannak hiányosságok. A hozzászólásom nem bántólag, inkább gondolatébresztés céljából született...

Villanyreszelő

Igen,nekünk mondták a tanárok hogy lesznek potenciális gyilkosok is.

Hubertus922

Üdv suliban kicsit lemaradtam a tananyaggal mérés órán tanultuk ,hogy egy izzót egy villanyórára és egy ampermérőre kötünk és stopper segítségégével ki kel számolni menyit fogyaszt az izzó ha egyszer körbefordul az óra.

Eltudná nekem ezt valaki magyarázni hogy hogyan is kel kiszámolni ?







JUVILL



Ha jól emlékszem.

P = 3600 x n / c x t

n = a tárcsa fordulat száma
c  = a műszerállandó (fordulat / watt)
t   = a stopper órával mért idő (sec) /a tárcsa teljes fordulatszámai alatt mért idő/

mormogipapa

Sziasztok. Segítséget kérnék, áprilisba lesz a villanyszerelő vizsgám, felnőtt képzés keretében. Óriási kérésem lenne megvolna valakinek kidolgozva a 2012 évben kiadott 6313-11, és a 6314-11 szóbeli tételek, és esetleg eltudná küldeni. Köszönöm

affda

Sziasztok.
Szükségem lenne a 6313-11, és a 6314-11 kidolgozott szóbelitételekre, sajnos nekem elég hiányosan vannak meg, mert sokat betegeskedtem, és így nem tudok miből felkészülni.

Ha valakinek meglennének ezek a tételek, és elküldené nekem, azt nagyon megköszönném. :)

nova

Annyian keresik ezeket a kérdéssorokat, hogy úgy gondolom megérné feltölteni a fórum teszt rendszerébe, hogy a villanyszerelő tanoncok gyakorolhassanak.
Ha valakinek megvan a kérdéssor és a megfelelő válaszok, akkor biztos sok embernek örömet okozna ha feltöltené a teszt rendszerbe. ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Számomra kicsit érthetetlen, hogy a fórumot elég sokan látogatják, viszont kevés segítséget tapasztalok. Nagyon sok tanuló megfordul itt, akik már sikeresen levizsgáztak. Feltételezem még azt is, hogy oktatási intézmények is olvassák a fórumot. Emlékezzünk még vissza az EBF tűzvédelmi vizsga elrendelés idejére is. Itt a fórumom vannak jól kidolgozott lehetőségek, amik a sikeres tanuláshoz is hozzájárulhatnának.  Ha élnénk vele! Ezek közül a tudás bázis, amit a fórumozok is tudnának bővíteni. Ugyan ilyen a teszt rendszer ami működik, ahová bárki fel tudna tölteni teszteket is. Gondolom ha nem megy a feltöltés az adminok biztos be segítenének ebbe.  És még számtalan lehetőség nyitva áll itt a fórumon. A szakmánkért mindenkinek többet kellene tenni, így ez által mindnyájunk előbbre jut talán.