Vezeték nélküli villanyszerelés

Indította faxelektro, 2012. október 23., 19:43:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Segítséget szeretnék kérni vezetéknélküli villanyszereléshez családi háznál (3 szoba, nappali,2 fürdõszoba,konyha,garázs,külsõ világítás)
Milyen szerelvényeket ajánlotok?  márka és ár (link is megfelell). 

Jól jönne egy pár tanács, mivel még nem foglalkoztam ilyennel.
Csak olvastam róla itt a fórumon és egyéb helyen.

Elõre is köszönöm.

nova

Milyen funkciókat szeretnél? Esetleg azért szeretnél ilyen technológiát, mert nem szeretnél villanyt szerelni? Az energia ellátás szempontjából érdekes kérdés.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Én eddig úgy tudtam, hogy dróton dzsal a petró!  ;) Bár lehet, hogy az utolsó ismereteim is már elavultak lettek....muszáj továbbképeznem magam? ???

nova

Úgy látszik tényleg, hiszen például az enocean termékeinek az energia ellátása nem akkumulátoros megoldással oldják meg, hanem mozgási energia vagy a nap energia segítségével.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

He, há, mi!? ???
Teljesítményt, 5kW-ot, derót nélkül? Tényleg le vagyok maradva, pedig azt hittem naprakész vagyok.  :D

nova

Ja én nem arra gondoltam, csak hanem a vezérlési funkciókra. Úgy látszik nem értettem meg a tájszólásod. :)

Ezért is kérdeztem, hogy milyen funkciókat szeretne.

Idéz3 szoba, nappali,2 fürdõszoba,konyha,garázs,külsõ világítás

Ebben a kombinációban eléggé nehéz bõvebbet mondani. Majd a kolléga ha bõvebben kifejti, hogy mire is gondolt, akkor hátha könnyebb számára valamilyen ötletet adni. Az energiát természetesen el kell juttatnia, például a redõny motornak, de a mûködtetéséhez már nem biztos, vagy a jelenlét érzékelõk segítségével kapcsolhatja akár a világítást, stb. Érdemes jól végig gondolni, mert ha extra funkciókat szeretnénk én is a "vezetékes" épületfelügyeleti rendszerek híve vagyok. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

flatskerrobert

    Egyetértek Nova azon gondolataival, hogy a mai épületfelügyeleti rendszereknél a BUS kábeles megoldás stabilabb megbízhatóbb mint a vezetéknélküli adatátvitel. De a wifi tip. komunikáció is rohamosan fejlõdik.
FR.

faxelektro

Semmi komplikálás. Csak világítás kapcsolás,rádió frekvenciás kapcsoló,aktorok, segítségével.Mivel hogy több helyen a hagyományos kapcsolókat eltakarták butorok és más berendezések.

Azt szeretném milyen márkájú, milyen árban kaphatókat javasoltok.

Zoli

Ha olyan kell ami tényleg jól mûködik, stabilan meg ilyenek akkor sajnos egy kicsit bele kell nyúlni a pénztárcába... :) lehet kapni a praktikerben is meg az obiban is mindenféle rádiós kütyüket. Ezek néhány ezer forinttól kezdõdnek. A drágább cuccok amik tényleg jók és mûködnek is, azok néhány tíz ezer forinttól indulnak. Mi a Siemens Gamma Wave rendszerét szoktuk javasolni. Ezek a taszterek illeszkednek a Siemens Delta keretekbe, így nem kell valami más dizájnt bevinni a házba, illetve a kapcsolók régi helyére tehetõk. Ha nem férnek hozzá, akkor van elemes távirányító ami ugyan úgy néz ki mint egy villanykapcsoló....
infó:
   Radio system â€" GAMMA wave KNX-RF - Siemens Building Technologies - Siemens


Használtunk már GIRA-t is, az is jó volt, mûködött, de ott a hatótávolság kritikus pont volt!
Funk-Bussystem

faxelektro

Garázs bejárat fölött van egy 2x36 W-os lámpatest és a tulaj szeretné
távirányítóval működtetni meg pedig úgy hogy 4 autót használ a család és mind a négynek legyen távirányítója. Ajánljatok valamilyen megoldást. 
Köszönöm!