MSZ HD 60364-7-717. rész a mobil vagy szállítható egységek felülvizsgálata

Indította gaborbizt, 2011. január 18., 14:41:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

gaborbizt

Tisztelt Kollegák a kérdésem a következõ:egy lakóautó szabványossági érintésvédelmi mérésének gyakoriságára szeretném véleményeteket kérni. Az-az milyen idõközönként kell a felülvizsgálatot elvégezni.

Novill

Elsõ neki futásra a pontos választ nem tudom. Az egyéni véleményemet. a lakóautó felülvizsgálatát attól függõen vizsgálnám, hogy  közúti forgalomban vesz részt vagy fix állandó helyre van telepítve. Ha  állandó helyre van telepítve, akkor az épületekre vonatkozó elõírásokat alkalmaznám a felhasználástól függõen 3 illetve 6 évenként felülvizsgálattal. Más a helyzet ha állandóan változtatja a helyét és közúti forgalomban vesz részt. Itt nagyobb a villamos hálózat sérülésének a veszélye, így mûszaki vizsgáztatások gyakoriságának a figyelembevételével mindenképpen célszerû lenne felülvizsgálni. Általában az egyéves ciklus idõt tartanám szükségesnek, ezzel is növelve a biztonsági szintet.

gaborbizt

Köszönöm a választ. Azt gondolom, hogy az MSZ HD 60364-6:2007 szabvány, ami az ellenõzésekre vonatkozik, akkor alkalmazható. Teljesen korrekt és logikus a lakóautók esetében az álltalad jelzet használati mód szerinti vizsgálati idõ meghatározása. Bár azért lenne egy zárójeles megjegyzésem. Tételezzük fel, hogy a lakóautóban amely helyzetét változtatja a kisfeszültségû berendezések rögzitetten szereltek, minimális az elhasználodás veszélye, tehát szerintem nem kezelendõ úgy mint a hordozható kisfeszültségû kéziszerszámok, ill.mûszerekre elõirt éves felülvizsgálat. Egyetértek viszont a biztonsági szint megtartásával.
Jó lenne, ha az MSZT szakmai stábja pontosabban deffiniálná a szabványok szakaszainak ajánlásait, ill. kötelezõségeit.

Novill

Nem vitatom a leírtakat, de úgy gondolom ,hogy a különbözõ helyeken telepített lakókocsi valamint a közlekedésben való részvétel megnöveli a mûszaki meghibásodás és rongálás lehetõségét. Erre volt már több esetben gyakorlati példa a lakókocsik villamos biztonságtechnikai vizsgálatok esetében. Én a gyakorlatom során éves ciklus idõket szoktam javasolni az érintésvédelmi idõszakos felülvizsgálat minõsítõ iratában.

gaborbizt

Köszönöm a választ.
Azt gondolom, hogy a válaszoddal talán pontot tehetünk, feltéve ha nem lesz több hozzászólás,
e téma végére.

nova

Egyenlõre nem kívánunk semmilyen témát zárni, hátha valakinek van valamilyen meglátása a témával, témákkal kapcsolatban.  ::)
Reméljük ezzel is sikerül összehozni egy jó kis szakmai fórumot. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

mecsa


Tisztelt Kollegák!

Egy kis segítségre lenne szükségem, teherautóra szerelt hûtõaggregát felülvizsgálatával kapcsolatban, amely hálózai feszültségrõl is mûködtethetõ.
A kérdésem, hogy erre is a címben említett MSZ HD 60364-7-7017 szabvány elõírásai vonatkoznak-e?
Illetve a felülvizsgálat gyakoriságára lennék kiváncsi ebben az esetben, hogy 1 vagy 3 év?
Én személy szerint még nem végeztem ilyen jármûvön vizsgálatot, ha valakinek van gyakorlati tapasztalata, szívesen veszek bármilyen észrevételt, tanácsot.

Elõre is köszönöm a válaszokat.

Novill

A személyes véleményem szerint a teherautóra szerelt hûtõ aggregát felülvizsgálatát 3 évenkénti gyakoriságot rögzítenék a minõsítõ iratban.  Viszont a gyakori mozgás változások miatt munkavédelmi szempontból az éves ciklus idõt javasolnám a biztonsági szint növelése érdekében. Jelenesetben munkahelynek minõsíteném, vagyis cég használja vállalkozásszerûen.